فناوری اطلاعات

مشخصات شیائومی می 11T فاش شد: چیپست مدیاتک و نمایشگر ۱۲۰ هرتزی

منبع: دیجیاتو
 
شیائومی در ماه اکتبر پارسال از سری می ۱۰T پرده برداشت و حالا نوبت به سری می ۱۱T رسیده تا مشخصات فنی دو مدل آن به سطح اینترنت راه پیدا کند. این سری با چیپستی از برند مدیاتک راهی بازار خواهد شد.
 
بر اساس گزارش کاربری در توییتر به نام Xiaomiui، موبایلی که قرار است تحت نام تجاری می ۱۱T در بازارهای هند و سایر کشورها عرضه شود، از اسم رمز Amber استفاده می‌کند. این خانواده به نمایشگری با نسبت تصویر ۲۰:۹ و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی مجهز می‌شود.
 
شیائومی می ۱۱T در بخش عکاسی از یک دوربین سه‌گانه با سنسور اصلی ۶۴ مگاپیکسلی OmniVision OV64B، دوربین عریض IMX355 سونی و دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری بهره می‌برد. نسخه‌ای از همین خانواده تحت عنوان ردمی K40 اولترا راهی بازار چین می‌شود. این دستگاه از اسم رمز Agate استفاده می‌کند و با تراشه‌ای از شرکت مدیاتک عرضه خواهد شد.
 
در قاب عقب ردمی K40 اولترا دوربین سه‌گانه‌ای قرار می‌گیرد که شامل یک لنز اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، یک لنز عریض IMX355 و یک لنز تله‌فوتو با قابلیت زوم ۳ برابری است. نمایشگر این دستگاه هم ۱۲۰ هرتزی با نسبت تصویر ۲۰:۹ است.
 
شماره مدل نسخه جهانی می ۱۱T شیائومی ۲۱۰۸۱۱۱۱RG است که اخیرا آن را در مرجع صدور گواهی اندونزی دیده بودیم. با توجه به اینکه می ۱۱T احتمالا به جنگ وان پلاس نورد ۲ می‌رود، این احتمال وجود دارد که چیپست آن دیمنسیتی ۱۲۰۰ باشد.
 
سری می ۱۰T از نمایشگر LCD با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتزی استفاده می‌کند. ولی می ۱۱T احتمالا به نمایشگر OLED با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی مجهز می‌شود. فعلا هیچ صحبتی درباره تاریخ عرضه این خانواده به میان نیامده است. نسخه ردمی K40 اولترا احتمالا ابتدا در چین به فروش می‌رسد، اما سری می ۱۱T ابتدا به بازار هند می‌رود و بعد می‌تواند وارد سایر بازارهای جهانی شود.

​​