فناوری اطلاعات

سرمایه گذاری ۲۰۶ میلیارد دلاری سامسونگ برای پساکرونا

منبع: ایسنا
 
 
گروه سامسونگ ۲۴۰ تریلیون وون (۲۰۶ میلیارد دلار) در سه سال آینده برای توسعه حضور در زیست داروها، هوش مصنوعی، نیمه رساناها و رباتیک در دوران پساکرونا سرمایه گذاری خواهد کرد.
 
 این شرکت که گل سرسبد بزرگترین شرکتهای کره ای است، اعلام کرد این سرمایه گذاری تا سال ۲۰۲۳ به تحکیم جایگاه جهانی سامسونگ در صنایع کلیدی مانند تراشه سازی کمک خواهد کرد و همزمان به این شرکت امکان می دهد فرصتهای رشد در حوزه های جدیدی مانند رباتیک و نسل جدید مخابرات را تجربه کند.
 
سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تراشه حافظه در جهان است، اعلام کرد این گروه قصد دارد بواسطه ادغام و خرید، فناوری و رهبری بازار را تحکیم کند اما به جزییات آمارهای سرمایه گذاری اشاره ای نکرد. همچنین این شرکت مشخص نکرد آیا جدیدترین رقم سرمایه گذاری اعلام شده شامل ۱۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری می شود که قرار است برای ساخت یک کارخانه تراشه سازی قراردادی جدید در آمریکا هزینه کند.
 
برنامه سرمایه گذاری جدید ۳۰ درصد بزرگتر از استراتژی سه ساله قبلی سامسونگ است که در سال ۲۰۱۸ اعلام شد. این گروه تصمیم گرفت سرمایه گذاری را برای حفظ برتری فناوری خود به خصوص در شرایط اضطراری در داخل و خارج از کشور افزایش دهد.
 
سامسونگ الکترونیکس در بیانیه ای اعلام کرد صنعت تراشه سپر ایمنی اقتصاد کره است. سرمایه گذاری قابل توجه ما یک استراتژی بقا با این منطق بوده که بمحض از دست دادن توان رقابتی، بازگشت تقریبا غیرممکن خواهد بود.
 
شرکتهای تراشه سازی رقیب نظیر شرکت TSMC تایوان و اینتل سرمایه گذاریهای بزرگی در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و تشدید رقابت در بخش تراشه پیشرفته خواهند داشت.
 
طبق اعلام کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی، گروه سامسونگ ۵۹ زیرمجموعه با دارایی بالغ بر ۴۵۷ تریلیون وون دارد.
 
بر اساس گزارش رویترز، این برنامه سرمایه گذاری درست پس از گذشت یک هفته از آزادی مشروط لی جائه یونگ، رییس سامسونگ که به اتهام پرداخت رشوه و اختلاس در زندان بود، اعلام شد.
 

​​