فناوری اطلاعات

بخش شیائومی اتومبیل رسما به ثبت رسید

منبع: زومیت
 
بخش شیائومی اتومبیل که قرار است تولیدکننده خودروی الکتریکی با برند شیائومی باشد، رسما به ثبت رسید. هدایت این بخش را بنیان‌گذار گروه شیائومی به عهده خواهد داشت.
 
چندی پیش شیائومی اعلام کرده بود که به دنبال ورود به دنیای خودروی الکتریکی است. از آن زمان تا به امروز، شرکت چینی اقدامات متعددی برای یافتن شریک تجاری در بخش تولید خودرو انجام داده و اخیرا از برنامه‌هایش برای تصاحب استارتاپ حوزه خودروهای خودران به نام Deepmotion خبر داده است.
 
حالا، شیائومی رسما اعلام کرد که روند ثبت صنعتی و تجاری شرکت شیائومی اتومبیل (Xiaomi Automobile Co. Ltd) تکمیل شده است. شرکت چینی این بخش را با سرمایه رسمی ۱۰ میلیارد یوان چین به ثبت رسانده و لی جون، بنیان‌گذار، مدیر و رئیس هیئت مدیره گروه شیائومی هدایت این بخش را بر عهده خواهد داشت.

شیائومی می‌گوید از زمان اعلام رسمی ورود به بازار خودروی هوشمند، تیمی متشکل از حدود ۳۰۰ نفر کارمند برای کار در این بخش جمع‌آوری کرده است. بر اساس ادعای شرکت چینی، این کارمندان از بین بیش از ۲۰ هزار متقاضی فعال در بخش خودروی هوشمند گزینش شده‌اند. روند گزینش همچنان ادامه دارد و شیائومی می‌خواهد از افراد بیشتری برای کار در این تیم دعوت کند.
 
شرکت چینی برای همکاری با کسب‌وکارهای زیادی در حوزه خودروی هوشمند مذاکره کرده؛ اما تا به امروز به موفقیت زیادی در این زمینه دست نیافته است. شیائومی اخیرا برای تصاحب بخش از سهام شرکت خودروهای الکتریکی Evergrande نیز مذاکراتی صورت داده است.
 
از سوی دیگر، لی جون طی هفته‌های اخیر بازدیدهایی از شرکت‌های مختلف خودروسازی داشته که SAIC، BYD، Great Wall، Wuling و چند خودروساز شناخته‌شده دیگر در این فهرست جای می‌گیرند.
 
مدیر شیائومی می‌گوید شرکت چینی قصد دارد برای کاربران خود در سراسر دنیا، خودروی هوشمند باکیفیت و رده‌بالا تولید کند. سرمایه‌گذاری اولیه شیائومی در این حوزه ۱۰ میلیارد یوان بوده؛ اما قرار است طی ۱۰ سال آینده، ۶۰ میلیارد یوان دیگر در بخش خودروی هوشمند سرمایه‌گذاری کند.

​​