فناوری اطلاعات

سرمایه گذاری 17 میلیارد دلاری در تگزاس برای حل مشکل کمبود تراشه

منبع: فارس
کمبود تراشه های مختلف در آمریکا به چنان مشکل جدی مبدل شده که مقامات شهر تگزاس برای حل آن به سامسونگ معافیت مالیاتی داده اند تا برای ساخت یک کارخانه تراشه 17 میلیارد دلاری اقدام کند.
 
 
 به نقل از رویترز، سامسونگ در حال حاضر به دنبال بررسی دو مکان در تگزاس است تا یکی از آنها را برای تاسیس کارخانه تولید تراشه خود انتخاب کند. یکی از این دو مکان در شهر تیلور تگزاس و دیگری در آستین تگزاس قرار دارد.
 
راه اندازی کارخانه مذکور 1800 فرصت شغلی خلق خواهد کرد. ممکن است سامسونگ برای تاسیس این کارخانه نقاطی را در آریزونا یا نیویورک انتخاب کند. معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده برای زمین ساخت کارخانه سامسونگ طی مدت 10 سال بین 90 تا 92.5 درصد خواهد بود. همچنین معافیت مالیاتی 92.5 درصدی برای املاک تازه ساز به مدت ده سال در نظر گرفته شده است.
 
قرار است تصمیم گیری نهایی در این زمینه تا روز چهارشنبه به عمل آید. دو محل درنظر گرفته شده برای ساخت این کارخانه در آستین و تیلور 40 کیلومتر با هم فاصله دارند و البته زمین شهر تیلور 4.81 کیلومتر مربع مساحت دارد و بسیار بزرگتر از زمین آستین است. انتظار می رود عملیات ساخت کارخانه های مذکور از اواخر سال 2024 آغاز شود.

​​