فناوری اطلاعات

صداوسیما برای پخش جلسات کمیسیون بررسی طرح صیانت اعلام آمادگی کرده است

منبع: پیوست
 
یکی از اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با بیان این‌که صداوسیما برای پخش جلسات این کمیسیون اعلام آمادگی کرده است، گفت که در اولین جلسات این کمیسیون درباره سازوکار نحوه پوشش رسانه‌ای جلسات، تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
 کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال انتخاب نمایندگان خود برای عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستند. بررسی این طرح در یک کمیسیون مشترک پشت درهای بسته مورد نقد کاربران و کارشناسان فضای مجازی بود و به همین دلیل محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس و نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی اعلام کردند جلسات این کمیسیون از رسانه‌ها پخش خواهد شد. حالا عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی و یکی از اعضای این کمیسیون می‌گوید صداوسیما برای پوشش زنده جلسات کمیسیون مشترک، اعلام آمادگی کرده است و سازوکار نحوه پوشش جلسات در اولین جلسات این کمیسیون بررسی خواهد شد.
 
غلامرضا منتظری در مورد نحوه بررسی این طرح گفت: «وقتی تا پایان این هفته ۹ کمیسیون نمایندگان خود را معرفی کردند، در اولین جلسه سخنگو و اعضای هیات رئیسه کمیسیون مشخص می‌شوند. برای اطلاع‌رسانی بیشتر سخنگو به صورت مرتب گزارش جلسات را به رسانه‌ها ارائه می‌دهد.»
 
او با بیان اینکه به نظر می‌رسد رسانه ملی در مورد پوشش این جلسات هم اعلام آمادگی کرده است، ادامه داد: «ما در حال حاضر نمی توانیم اظهار نظری در مورد سازوکار رسانه‌ای جلسات کمیسیون مشترک کنیم و باید منتظر ماند وقتی جلسات کمیسیون تشکیل شد، در اولین جلسات نحوه اطلاع‌رسانی را تعیین می‌کنیم.»
 
براساس رای نمایندگان مجلس، طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی براساس اصل ۸۵ قانون اساسی و در کمیسیون ویژه‌ای تصویب شده و پس از تایید شورای نگهبان به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود.

​​