تلفن همراه

سیستم عامل iPadOS 15 امکان دسترسی اپ‌ها به حداکثر ۱۲ گیگابایت رم را فراهم می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
 
نسل جدید آیپد پرو با چیپ M1 قدرت بالایی دارد و اپل آن را یک جایگزین مناسب برای لپ‌تاپ‌ها می‌داند، اما کوپرتینویی‌ها اجازه نمی‌دادند توسعه‌دهندگان بیش از ۵ گیگابایت رم آن را به برنامه‌هایشان اختصاص دهند. حالا این کمپانی با سیستم عامل iPadOS 15 محدودیت رم را به ۱۲ گیگابایت افزایش می‌دهد. با اینکار، برنامه‌ها با سرعت بالاتر اجرا می‌شوند و روان‌تر عمل می‌کنند.
 
طبق گزارشی جدید، اکنون توسعه‌دهندگان برای عملکرد بهتر برنامه‌ها از طریق مجوزهایی که در اختیار دارند، می‌توانند تا ۱۲ گیگابایت رم از آیپد را برای برنامه‌شان اختصاص دهند. با چنین رویکردی، اپ‌هایی تخصصی طراحی و گرافیکی عملکرد بهتری خواهند داشت و توسعه‌دهندگان بیشتری چنین برنامه‌هایی را به آیپد پرو M1 می‌آورند.
 
 
در سیستم عامل iPadOS 15، حداکثر رم قابل استفاده توسط اپ‌ها افزایش می‌یابد. بالاترین مدل‌های آیپد پرو M1 با ۱۶ گیگابایت رم می‌توانند ۱۲ گیگابایت رم در اختیار برنامه‌ها قرار دهند و سیستم عامل تنها به ۴ گیگابایت رم دسترسی داشته باشد. در نسخه مجهز به ۸ گیگابایت رم، این میزان به ۶ گیگابایت می‌رسد.
 
آیپدهایی که کمتر از ۵ گیگابایت رم دارند، در iPadOS 15 با محدودیت‌های مشابه قبل روبه‌رو می‌شوند. برای مثال نسل جدید آیپد مینی و آیپد استاندارد به ترتیب ۴ و ۳ گیگابایت رم دارند.
 
در نهایت با وجود افزایش رم مورد استفاده توسط اپ‌ها، به دلیل ماهیت سیستم عامل iPadOS نمی‌توان بطور کامل از قدرت چیپ M1 استفاده کرد. iPadOS ۱۵ در کنار iOS 15 و watchOS 8 در تاریخ ۲۹ شهریور برای محصولات اپل منتشر می‌شود.

​​