فناوری اطلاعات

راه اندازی کارخانه‌های جدید نیمه‌هادی برای مقابله با بحران تراشه

منبع: فارس
الون ماسک مدیرعامل شرکت تسلا روز جمعه گفت با راه اندازی کارخانه های جدید نیمه هادی، بحران جهانی تراشه برطرف شده و صنعت خودروسازی وضعیت بهتری پیدا می کند.
 
 
 به نقل از رویترز، به دنبال شیوع ویروس کرونا و تعطیلی گسترده کارخانه های تولید تراشه، بسیاری از شرکت های سازنده خودرو با کمبود تراشه و نیمه هادی مواجه شده و روند تولید آنها مختل شد. از همین رو تلاش هایی برای حل این مشکل آغاز شده و الون ماسک می گوید امسال برای غلبه بر این چالش اقداماتی انجام شده است.
 
وی افزوده است: کمبود جهانی تراشه که امسال صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار داده، ماهیتی کوتاه مدت دارد. ماسک در پاسخ به سوالی در مورد اینکه فکر می کند کمبود جهانی تراشه چه مدتی طول می کشد گفت: فکر می کنم این مشکل در کوتاه مدت برطرف می شود.
 
ماسک که در نشستی مشترک با روسای چند شرکت خودروسازی ایتالیایی شرکت کرده بود، گفت: تعداد زیادی کارخانه تولید تراشه در حال ساخت هستند و فکر می کنم ما ظرفیت خوبی برای تولید تراشه تا سال آینده خواهیم داشت. در ماه های اخیر شخص جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز برای افزایش ظرفیت تولید تراشه در ایالات متحده با شرکت های سخت افزاری این کشور وارد مذاکره شده است.

​​