فناوری اطلاعات

نگارگذر تمبرهای پست و ارتباطات در ایران و جهان

 
«نگار گذر تمبر» به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پست با موضوع پست و ارتباطات در ایران و جهان در پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری افتتاح شد.
 
به گزارش گروه فرهنگی موزه ارتباطات، نمایشگاه تمبر پست و ارتباطات در ایران و جهان با عنوان نگار گذر تمبر روز یکشنبه (۱۸ مهر) به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پست با حضور مصیب امیری رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حسن عمیدی رئیس موزه ارتباطات و مدیرکل دفتر مدیرعامل و روابط عمومی شرکت ملی پست در  محل پژوهشگاه میراث فرهنگی گشایش یافت.

 
تمبر؛ فرهنگ‌ساز و انتقال‌دهنده فرهنگ غنی ایران به آیندگان
 
حسن عمیدی در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به نقش پست در ایام شیوع ویروس کرونا و افزایش چندبرابری کار این مجموعه، گفت: شرکت ملی پست در تمام این مدت از ایفای مسئولیت های فرهنگی خود و احیای هویت پست و تمبر نیز غافل نبوده است.
 
عضو هیئت‌مدیره شرکت ملی پست به نقش و جایگاه تمبربه عنوان سفیر فرهنگی کشورها اشاره کرد و افزود: این قطعه کوچک فرهنگ ساز انتقال دهنده فرهنگ غنی ایران به آیندگان است.
 
رئیس موزه ملی ارتباطات با تاکید بر برگزاری نمایشگاه های موضوعی تمبر گفت: برگزاری نمایشگاه های تمبر موجب معرفی رویدادها و موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ادبی به اقشار مختلف خواهد شد. رویدادهایی که در قالب تمبر منتشر شده اند.
 
در این نمایشگاه ۴۵ عنوان تمبر با موضوع روز جهانی پست به نمایش گذاشته شده که از این تعداد ۳۰ عنوان مربوط به تمبرهای منتشر شده توسط پست جمهوری اسلامی ایران است که از سال  ۱۳۵۱تا ۱۳۹۷ منتشر شده و ۱۵ عنوان مربوط به پست کشورهای سوئد، نروژ، فرانسه، ژاپن، کره و... و. می‌باشد که بین سال‌های ۱۹۶۴تا ۲۰۰۸ میلادی انتشار یافته است.
 
بازدید از نمایشگاه نگار گذر تمبر در خیابان امام خمینی (ره)، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان پروفسور رولن، روبه روی موزه ملی ایران از هجدهم تا ۲۲ مهر همه روزه برای عموم آزاد است.

​​