فناوری اطلاعات

آمازون تصمیم‌گیری در مورد ادامه دورکاری را به مدیران تیم‌ها واگذار می‌کند

منبع: زومیت
 
آمازون تصمیم گرفته‌ است که مدیران به‌صورت جداگانه درباره حضور یا غیبت کارکنان بخش خود تصمیم بگیرند.
 
آمازون به مدیران خود اجازه می‌دهد به‌صورت جداگانه درباره اینکه کارمندان آن‌ها چگونه می‌توانند به‌صورت دورکاری فعالیت کنند، تصمیم بگیرند. مانند اپل، فیسبوک و گوگل، این شرکت اخیراً برنامه‌ریزی کرده بود که کارکنان شرکت‌های خود را تا شروع سال ۲۰۲۲ به دفتر بازگردانند. در آن زمان، آمازون گفت انتظار می‌رود کارمندان حداقل سه روز در هفته به‌صورت حضوری کار کنند. با درک پیچیدگی مداوم شرایط همه‌گیری کرونا، این شرکت تصمیم گرفته است رویکرد انعطاف‌پذیرتری اتخاذ کند.
 
به گزارش انگجت، اندی جاسی، مدیرعامل آمازون، در ایمیلی به کارکنان خود گفت:
 
انتظار داریم تیم‌هایی وجود داشته باشند که بیشتر از راه دور به کار خود ادامه بدهند. برخی دیگر به‌صورت ترکیبی از راه دور و در دفتر کار خواهند کرد و عده‌ای دیگر تصمیم خواهند گرفت بهتر است کارکنان به‌صورت گروهی در دفاتر کار کنند تا بتوانند خدمات بیشتری به مشتریان ارائه بدهند.
 
این شرکت انتظار دارد اکثر گروه‌ها به چند هفته زمان نیاز داشته باشند تا برنامه‌های مربوطه خود را توسعه و به آن‌ها اطلاع بدهند. آمازون پیش‌بینی می‌کند که جزئیات را قبل از ۳ ژانویه و پس از آماده شدن برنامه حضور کارکنان، به اشتراک بگذارند؛ این تاریخی است که این شرکت قبلاً برای بازگشت کارمندان خود به دفاتر کار تعیین کرده بود. از بین همه برنامه‌های بازگشایی محل کار که در ماه‌های اخیر به‌تفصیل دیدیم، برنامه آمازون منطقی‌ترین به نظر می‌رسد. عواملی مانند تفاوت واکسیناسیون و مقدار درگیری مردم با کرونا در شهرها و ایالت‌های مختلف، پیش‌بینی چگونگی تکامل همه‌گیری این بیماری را دشوار کرده است.

​​