فناوری اطلاعات

70 درصد کاربران اخبار نقض اطلاعات را استرس‌زا می‌دانند

منبع: همکاران سیستم
نتایج حاصل از یک نظرسنجی جدید مرکز امنیتی کسپرسکی نشان داد کاربران اینترنتی در ایالات متحده و کانادا به شکل گسترده بر این باورند که اینترنت برای آنها یک فضای استرس‌زا محسوب می‌شود. این یافته‌ها همزمان با افزایش عمومی استفاده از اینترنت به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به دست آمده است.
 
محققان کسپرسکی در گزارش «برخورد با فضای عادی جدید در دنیای واقعیت دیجیتالی ما» توضیح دادند که تقریبا 70 درصد از 2500 کاربر مورد بررسی اخبار مربوط به نقض اطلاعات را استرس‌زا می‌دانند.
 
در این میان بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که استفاده از خدمات آنلاین در جریان همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافته و 56 درصد هم اعلام کردند آنلاین بودن برای آنها منبع استرس‌زا بوده است. در این میان یک چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار کردند که زمان حضور آنها در اینترنت به میزان قابل‌توجهی نسبت به قبل افزایش یافته است.
 
این تعداد در جمع گروه‌های هزاره بیشتر بوده است. بر این اساس 64 درصد افرادی که پس از سال 2000 میلادی متولد شده‌اند اعلام کردند که میزان استفاده از اینترنت برای آنها بیشتر شده و در مقابل 45 درصد کودکان نیز بر این مسئله تاکید کردند.
 
این ارقم در مقایسه با آمارهای مربوط به سال‌های 2018 و 2019 میلادی که در گزارش‌های قبلی منتشر شده بود تفاوت چشم‌گیری را نشان می‌داد. تقریبا 80 درصد پاسخ‌دهندگان در سال 2018 میلادی گفته بودند که نقض داده‌ها باعث ایجاد استرس در آنها می‌شود. همچنین بیش از 60 درصد هم اخبار مربوط به باج‌افزارها را نگرانی اصلی خود دانسته بودند.

​​