فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات:تامین استقلال در فضای مجازی نیازمند عزم ملی است

منبع: ایرنا
 
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فضای مجازی متاسفانه از نظر پلتفرم ها و تولید محتوا مستقل نیستیم و به عزمی ملی نیاز داریم تا با یاری استارتاپها استقلال کشور در فضای مجازی را محقق کنیم.
 
عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد افزود: می توانیم با ظرفیت داخلی موجود محتواهای فاخر و جذاب برای استفاده در فضای مجازی کشور تولید کنیم و حتی می توان از این طریق، فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی مان را به سایر کشورها معرفی کرد.
 
وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی نیست بلکه هدف، ایجاد یک شبکه قدرتمند و پر ظرفیت داخلی برای ارایه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت پارک فناوری اطلاعات مشهد گفت: نیروهای متخصص سختکوش در این مجموعه توانسته اند ظرفیتهای زیادی ایجاد کنند و یک مکان بلااستفاده در این ساختمان را به مجموعه ای پویا تبدیل کرده اند و شایسته است این مجموعه ها در کشور توسعه یابند.
 
زارع پور افزود: نبود اطلاع رسانی و تبلیغ فعالیتها در این پارک و نبود بازاریابی برای ارایه خدمات به مصرف کننده باید مورد توجه قرار گیرد.
 
پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور از خرداد ماه ماه امسال به مساحت ۶ هزار متر مربع در طبقه چهارم اداره کل پست خراسان رضوی فعال شده است. در این پارک ۱۴ شرکت  فناوری اطلاعات با قابلیت ۵۵ فعالیت استارتاپی استقرار دارند که ۲ شرکت از این تعداد شتاب دهنده هستند.
این پارک که مرکز توسعه دیجیتال به شمار می رود به کار تولید و صادرات محتوا و خدمات ابری (ذخیره سازی اطلاعات) و امنیت مشغول است و با راه‌اندازی آن برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی شده است.

​​