اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

November 1, 2021
14:13 دوشنبه، 10ام آبانماه 1400
کد خبر: 129966

جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش قابل توجه سرعت اینترنت موبایل ایران حکایت دارد

 
اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار جدیدترین گزارش آن برای سپتامبر ۲۰۲۱ هستیم. طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان تقریبا ثابت باقی مانده اما سرعت اینترنت موبایل با افزایش تقریبا چشمگیری نسبت به گزارش قبلی، از ۳۵ مگابیت بر ثانیه عبور کرده است.
 
بر اساس گزارش ماه سپتامبر ۲۰۲۱ اسپیدتست، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش پیدا کرده که این افزایش برای اینترنت موبایل قابل توجه‌تر است. سرعت اینترنت موبایل در گزارش ماه آگوست برابر ۵۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه بود، اما حالا با افزایش بیش از ۶ مگابیتی به ۶۳.۱۵ مگابیت بر ثانیه رسیده است.
 
 
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در سپتامبر ۲۰۲۱
میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم افزایش داشته که البته کمتر از سرعت اینترنت موبایل بوده است. سرعت اینترنت ثابت جهانی از ۱۱۰.۲۴ مگابیت بر ثانیه به ۱۱۳.۲۵ مگابیت بر ثانیه رسیده است.
 
به سراغ اینترنت ثابت در ایران می‌رویم. طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان نسبت به گزارش قبلی افزایش کمی را تجربه کرده و از ۲۱.۳۵ مگابیت بر ثانیه به ۲۱.۳۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است. با این وجود، جایگاه ایران در جدول بدتر شده و با سه پله سقوط، در رتبه ۱۳۷ام جهان قرار گرفته است.
 
 
میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران سپتامبر ۲۰۲۱
در سطح جهان موناکو با دو پله صعود، پرسرعت‌ترین اینترنت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و کاربران اینترنت با سرعت ۲۶۱.۸۲ مگابیت بر ثانیه را تجربه می‌کنند. در رتبه دوم سنگاپور با سرعت ۲۵۵.۸۳ مگابیت بر ثانیه قرار گرفته و در رتبه سوم هم هنگ‌کنگ با سرعت ۲۵۴.۷۰ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در جایگاه‌های چهارم و پنجم هم به ترتیب رومانی و سوئیس قرار دارند.
 
 
بالاترین سرعت اینترنت ثابت در سپتامبر ۲۰۲۱
در ماه سپتامبر سرعت اینترنت موبایل در ایران افزایش قابل توجهی داشته و از ۳۲.۳۰ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی به ۳۵.۴۸ مگابیت بر ثانیه رسیده است. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان در جدول ۹ رتبه صعود کرده و حالا در جایگاه ۷۱ام جهان جای دارد.
 
 
میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در سپتامبر ۲۰۲۱
در سطح جهان تغییری در رتبه‌های اول تا پنجم ایجاد نشده و هنوز امارات متحده عربی بالاترین سرعت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت موبایل در این کشور به ۲۳۸.۰۶ مگابیت بر ثانیه می‌رسد که بسیار بالاتر از کره جنوبی با سرعت ۲۰۲.۶۱ مگابیت در مقام دوم است.
 
 
بالاترین سرعت اینترنت موبایل در سپتامبر ۲۰۲۱
در جایگاه سوم نروژ با سرعت ۱۷۷.۷۲ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب قطر و چین با سرعت ۱۷۲.۱۸ و ۱۶۵.۳۸ مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.