تلفن همراه

هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا با پشتیبانی از وای‌فای 6E سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسد

منبع: دیجیاتو
 
«مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف اپل در یادداشتی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که هدست واقعیت مجازی– واقعیت افزوده اپل که قرار است سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه شود،‌ از وای‌فای ۶E پشتیبانی می‌کند تا عملکردی سریع‌تر از رقبایش داشته باشد.
 
بر اساس اخبار غیررسمی منتشر شده،‌ ظاهرا اپل حداقل روی دو پروژه واقعیت مجازی کار می‌کند. یکی از این پروژه‌ها توسعه هدست واقعیت افزوده‌ای است که به نظر می‌رسد اواخر سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود و در ادامه عینک واقعیت افزوده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
 
اکنون مینگ-چی کو می‌گوید اولین هدست که قرار است روی سر کاربر قرار بگیرد، در مقایسه با هدست‌های رقبا به علت پشتیبانی از وای‌فای ۶E، از نظر ارتباطی سریع‌تر خواهد بود و برای برآورده کردن نیازهای کاربران می‌تواند گزینه مناسبی باشد.
 
پشتیبانی از شبکه وای‌‌‌-فای یکی از نیازهای اساسی برای هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده محسوب می‌شود و کاربران می‌توانند تجربه خوبی از آن داشته باشند. به نظر می‌رسد هدست‌های جدید شرکت‌های متا (فیسبوک سابق)، اپل و سونی همگی از اتصال Wi-Fi 6/6E در سال ۲۰۲۲ بهره خواهند برد.
 
به نظر می‌رسد شرکت‌های متا، اپل و سونی تاثیرگذارترین برندها در بازار متاورس در سال ۲۰۲۲ باشند. متا، اپل و سونی هدست‌های جدید خود را احتمالا به ترتیب در نیمه دوم ۲۰۲۲، فصل چهارم و فصل دوم سال آینده میلادی به بازار عرضه خواهند کرد.
 
بلومبرگ نیز در گزارش جدیدی درباره هدست واقعیت ترکیبی مورد انتظار اپل مطلبی را منتشر کرده و می‌گوید هدست اپل ممکن است سال آینده با تراشه، نمایشگر و حسگر پیشرفته و قابلیت‌های مبتنی بر آواتار معرفی شود. «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ در گزارش تازه خود می‌گوید هدست کوپرتینویی‌ها به‌طور همزمان از قابلیت‌های AR و VR برخوردار است و تجربه‌ای را فراهم می‌کند که قادر به اجرای بازی‌های باکیفیت در فضای واقعیت مجازی خواهد بود.

​​