فناوری اطلاعات

تذکر یک نماینده مجلس برای تقویت زیرساخت‌های سایبری

ICTna.ir – نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی بر تقویت زیرساخت‌های سایبری کشور با همکاری سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد.

Bashiri Majlis.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، فرهاد بشیری در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز مجلس با اشاره به تغییر تاکتیک‌های دشمن گفت: لازم است تدابیری برای وابستگی بیش از حد ساختار کشور به بسترهای سایبری اندیشیده شود.

او افزود: باید با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل از تکرار حوادثی همچون حملات سایبری اخیر در جایگاه‌های سوخت کشور جلوگیری شود.

بشیری با اشاره به حملات سایبری روزهای گذشته که زیرساخت‌های سوختی کشور را هدف قرار داد، اظهار داشت: تکرار حملاتی از این دست باتوجه به اراده دشمنان و تغییر تاکتیک آنها از روش‌های سخت‌افزاری و لشگرکشی‌های گسترده به جنگ‌های نرم‌افزاری و وابستگی بیش از حد ساختار کشور به بسترهای سایبری، لازم است مسوولان مربوطه با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور تدابیری را اتخاذ کنند که از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

او افزود: از سوی دیگر در صورت وقوع این حملات، تحت فرماندهی واحد که دستخوش تغییرات سیاسی و اداری این دوره شده و با پیش‌بینی و طرح‌ریزی برنامه‌های مختلف، پدافندی اعمال کنند که کمترین آسیب به زیرساخت‌های اقتصادی کشور وارد شود.


​​