فناوری اطلاعات

پیشرفت تنسنت برای مقابله با کمبود تراشه

منبع: مهر
شرکت چینی تنسنت از پیشرفت در زمینه تولید انواع تراشه‌های نیمه هادی خبر داده و تصریح کرده که در این زمینه سرمایه گذاری قابل توجهی خواهد کرد.
 
 به نقل از رویترز، تنسنت به علت عرضه اپلیکیشن گپ وی چت و نیز طراحی انواع بازی‌های رایانه‌ای شهرت دارد. اما به تازگی تحقیق و پژوهش در زمینه تولید انواع نیمه هادی را آغاز کرده و به چند شرکت فناوری دیگر در این زمینه پیوسته است.
 
تنگ دائوشنگ از مدیران تنسنت در حوزه خدمات کلود و صنایع هوشمند در این مورد گفته است: با توجه به نیازهای گسترده بخش کسب و کار، این شرکت برنامه‌های درازمدتی برای سرمایه گذاری به منظور تولید انواع تراشه و نیمه هادی دارد.
 
او سه تراشه توسعه یافته توسط تنسنت را معرفی کرد. یک تراشه برای محاسبات هوش مصنوعی به نام Zixiao، یک تراشه دیگر برای پردازش ویدئو به نام Canghai و یک تراشه برای شبکه‌های با کارایی بالا که Xuanling نامیده می‌شود از جمله این تراشه هاست.
 
این شرکت همچنین سیستم عامل ابری Orca خود را معرفی کرده است. این نظرات پس از آن بیان شد که علی بابا غول تجارت الکترونیک چینی و رقیب تنسنت در بازار رایانش ابری چین، ماه گذشته از یک تراشه سرور جدید برای مراکز داده رونمایی کرد.

​​