فناوری اطلاعات

ژاپن به دنبال اعطای مشوق‌های مالی افزایش تولید تراشه

منبع: مهر
 
دولت ژاپن قصد دارد برنامه‌ای را برای اعطای مشوق‌های مالی به کارخانه‌های تولید تراشه اجرا کند تا آنها کارخانه‌های جدیدی را بدین منظور تأسیس کنند.
 
 به نقل از رویترز، این مشوق‌ها به شرکت‌هایی مانند تی اس ام سی تایوان نیز ارائه می‌شود، زیرا این شرکت نیز از برنامه‌ریزی خود برای ساخت یک کارخانه جدید تولید تراشه در خاک ژاپن خبر داده است.
 
انتظار می‌رود یک لایحه بودجه تکمیلی از سوی پارلمان ژاپن تقدیم شود تا صدها میلیارد ین بودجه برای نهادی به نام ندو در نظر گرفته شود. این نهاد دولتی وظیفه پشتیبانی از تحقیق و توسعه در حوزه انرژی و فناوری‌های صنعتی را برعهده دارد.
 
شرکت‌های تولیدکننده سخت افزار مشروط به افزایش تولید تراشه در زمان کمبود عرضه، واجد شرایط دریافت یارانه و کمک مالی از ندو خواهند بود.
 
فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن متعهد شده که امنیت اقتصادی را در اولویت سیاست‌های خود قرار دهد و از جمله افزایش تولید داخلی نیمه هادی‌ها را به طور جدی دنبال کند. منابع مطلع می‌گویند دولت ژاپن احتمالاً یک تریلیون ین معادل ۸.۸۲ میلیارد دلار برای ساخت کارخانه تراشه تی اس ام سی در کوماموتو، واقع در جنوب ژاپن یارانه پرداخت خواهد کرد.
 
کارخانه یادشده انواع نیمه هادی مورد استفاده در خودروها، حسگرهای دوربین‌های عکاسی و محصولات الکترونیک دولت را تولید خواهد کرد و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ راه اندازی شود.

​​