بازار سرمایه

تاکید مدیرعامل جدید شستا برعرضه سهام رایتل در فرابورس

منبع: پیوست
 
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) اعلام کرد سهام رایتل تا پایان سال جاری در فرابورس عرضه خواهد شد.
 
 علی رستمی که پنجم آبان ماه سال جاری به عنوان مدیرعامل شستا منصوب شده است، گفته است سهام رایتل تا پایان سال جاری در فرابورس عرضه می‌شود. شستا مالک صددرصد سهام رایتل (اپراتور سوم تلفن همراه ایران) است. پیش از این نیز سعید کاردار، معاون امور هلدینگ‌های شستا از ارائه سهام رایتل در فرابورس خبر داده بود و تاکید مدیرعامل جدید شستا بر این موضوع نشان می‌دهد سیاست واگذاری سهام رایتل، در دولت سیزدهم دنبال می‌شود.
 
آن گونه که سایت رسمی شستا خبر داده، رستمی گفته است: «شرکت رایتل بعد از تجدید ساختار و بهبود وضعیت مالی و شرایط کسب و کار و بعد از چند سال زیان‌دهی در دو سال گذشته به سوددهی رسیده است. و به زودی رایتل در بازار فرابورس ایران پذیرش خواهد شد.»
 
خبر عرضه سهام رایتل در بازار سهام را اولین بار یاسر رضاخواه مدیرعامل این اپراتور در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با پیوست اعلام کرد. هرچند او وعده داد رایتل در سال ۹۹ وارد فرابورس می‌شود که چنین نشد. اکنون مدیرعامل جدید شستا با اشاره به روند رشد شاخص‌های عملکردی رایتل در سه ماهه اول ۱۴۰۰‌ نسبت به سال ۹۹ و همچنین روند افزایش سهم بازار مشترکین این اپراتور گفته است: «با اصلاح ساختار سرمایه، ادغام برخی از شرکت‌ها و سایر اقدامات مشابه مقدمات بورسی شدن رایتل فراهم شده با عقد قرارداد با کارگزارى صبا تأمین، فرآیند بورسى شدن شرکت در حال انجام است.»
 
دهم آبان ماه، رستمی به همراه معاونان خود از رایتل بازدید کرده و در جریان فعالیت‌های این شرکت قرار گرفته بود.

​​