فناوری اطلاعات

موزه «تمبرهای زینتی» راه‌اندازی شد

 
موزه تمبرهای طلا و نقره با عنوان «تمبرهای زینتی» ایران به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) با حضور رئیسان کمیته ملی موزه‌های ایران و موزه ملی ارتباطات در تهران افتتاح شد.
 
به گزارش  روابط عمومی شرکت ملی پست، موزه تمبرهای زینتی ایران روز یکشنبه (۳۰ آبان) با حضور سید احمد طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران، حسن عمیدی رئیس موزه ارتباطات و مدیرکل دفتر مدیرعامل و روابط عمومی شرکت ملی پست و مدیر مجموعه تولیدی پرنیا در محل خانه سکه ایران افتتاح شد.
 
در این موزه مجموعه‌ای از تمبرهای فاخر که تا کنون با همراهی شرکت ملی پست و صنایع‌دستی پرنیا تولید شده، تمبرهای طلای مشاهیر ایران و جهان که به صورت نقش برجسته خلق شده و سایر تمبرهای زینتی با موضوعات مختلف به نمایش گذاشته شده است.
 
به گفته رحیم پرنیا مدیر مجموعه تولیدی پرنیا (خانه سکه ایران) نمایش تمبرهای تزیینی طلا و نقره در کنار آثار مجسمه‌سازی و نقش برجسته‌سازی از اساتید بنام کشور و همچنین نمایش آثاری از هنر طلاسازی، نقره کاری و میناکاری از ویژگی های منحصر این موزه است؛ در این موزه حدود ۷۰ قطعه تمبر زینتی، مجموعه ای از تمبر لوح‌های پرتره از مشاهیر ایران و همچنین مجموعه‌ای از لوح و سکه یابود حیات وحش ایران نگهداری می‌شود.
 
محل موزه تمبرهای زینتی ایران در خیابان سمیه، خیابان ایرانشهر در مرکز شهر تهران قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این مجموعه با تلفن ۸۸۳۰۶۰۰۵-۰۲۱ هماهنگی های لازم را به عمل بیاورند.
 
 
 
 
 

​​