تلفن همراه

واتس‌اپ قابلیت کنترل سرعت پخش پیام‌های صوتی فوروارد شده را آزمایش می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
واتس‌اپ چند ماه پیش به قابلیت تغییر سرعت پخش پیام‌های صوتی مجهز شد تا امکان پخش با سرعت ۱.۵ یا ۲ برابری فراهم شود. حالا اعلام شده که این شرکت سعی دارد همین قابلیت را به پیام‌های شنیداری بیاورد. پیام‌های شنیداری همان پیام‌های صوتی هستند که از یک چت به چت دیگر فوروارد شده‌اند.
 
به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، در جدیدترین بتای واتس‌اپ iOS قابلیتی برای کنترل سرعت پخش پیام‌های شنیداری مشاهده شده است. این قابلیت احتمالا به زودی برای نسخه بتای اندروید هم در دسترس قرار می‌گیرد. پیش‌تر چنین قابلیتی برای پخش پیام‌های شنیداری فوروارد شده وجود نداشت و کاربران نمی‌توانستند سرعت پخش آن‌ها را تنظیم کنند.
 
اگرچه این آپدیت یک تغییر کوچک بر شیوه پخش پیام‌های شنیداری محسوب می‌شود، ولی همچنان باید منتظر طی مراحل آزمایشی بتا باشیم تا دسترسی به این قابلیت روی نسخه نهایی اپلیکیشن‌ها ممکن شود. شاید بد نباشد که واتس‌اپ امکان کاهش سرعت پخش را هم به این اپلیکیشن اضافه کند تا کسانی که در شنیدن صدا مشکل دارند، آسان‌تر به پیام‌ها گوش کنند.
 
 
واتس‌اپ دیروز از دو قابلیت جدید رونمایی کرد. قابلیت اول گزارش مستقیم پیام‌های اسپم و آزاردهنده از داخل صفحه چت است. قابلیت دوم از طریق یک تماس کوتاه شماره تلفن کاربر را تایید می‌کند تا همه چیز داخل اپلیکیشن انجام شود و امکان دستکاری در آن وجود نداشته باشد.
 
این شرکت همچنین در حال کار روی چند ویژگی جدید است تا کاربران بیشتری را به استفاده از واتس‌اپ ترغیب کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توانیم به قابلیت توقف ضبط در هنگام ارسال پیام‌های صوتی اشاره کنیم. با این قابلیت می‌توانید در هر مقطع از ثبت پیام صوتی این کار را متوقف کرده و بعد دوباره آن را ادامه دهید.
 
به‌علاوه، واتس‌اپ در حال توسعه نسخه جدید اپلیکیشن‌های ویندوز و مک اواس است تا قابلیت‌های بیشتر و بهتری را از طریق یک رابط کاربری تازه در اختیار کاربران قرار دهد.

​​