فناوری اطلاعات

اُمیکرون بازگشت کارمندان گوگل از دورکاری را به تاخیر انداخت

منبع: ایسنا
 
گوگل اعلام کرد برنامه بازگشت کارمندانش به محل کار در ماه ژانویه را به دنبال نگرانیهای فزاینده نسبت به شیوع واریانت جدید اُمیکرون و مقاومت برخی با واکسیناسیون اجباری، به تاخیر می اندازد.
 
 گوگل در ماه اوت اعلام کرده بود انتظار دارد کارمندانش از دهم ژانویه سه روز در هفته در محل کار حاضر شوند و به سیاست دورکاری داوطلبانه از خانه پایان می دهد.
 
مدیران این شرکت اکنون به کارمندانشان اعلام کردند که گوگل این مهلت را به تعویق می اندازد. گوگل اعلام کرد این بازبینی در سیاست دورکاری مطابق با برنامه قبلی این شرکت بود که اعلام کرده بود بازگشت به محل کار زودتر از دهم ژانویه نخواهد بود و به شرایط محلی بستگی خواهد داشت.
 
حدود ۴۰ درصد از کارمندان آمریکایی گوگل و درصد بالاتری از کارمندان این شرکت در کشورهای دیگر، در هفته‌های اخیر به محل کارشان برگشتند.
 
اما شبکه سی ان بی سی هفته گذشته گزارش کرده بود صدها کارمند گوگل به اجباری شدن واکسیناسیون برای کارمندانی که در قراردادهای دولت آمریکا کار می کنند، معترض شده اند.
 
گوگل یکی از نخستین شرکتهایی است که از کارمندانش خواست در دوران پاندمی کووید ۱۹ از خانه به انجام وظیفه بپردازند. این شرکت حدود ۸۵ دفتر در حدود ۶۰ کشور دارد.
 
بر اساس گزارش رویترز، سازمان سلامت عمومی اتحادیه اروپا اعلام کرد اروپا تاکنون ۷۹ مورد ابتلا به واریانت اُمیکرون را ثبت کرده است که نخستین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد.

​​