فناوری اطلاعات

یک فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت پست تصویب شد

منبع: ایرنا
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.
 
 نمایندگان در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با ۱۷۴ رای با یک فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.
 
رمضانعلی سبحانی فر مدیر عامل شرکت ملی پست ایران در مورد بررسی فوریت این لایحه گفت: با توجه به تغییر دولت لازم است تمدید یکساله صورت گیرد تا دولت جدید اصلاحات جدید را انجام داده و به مجلس ارائه کند.
 
وی ادامه داد: بیش از ۴۰ هزار پرسنل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند و با توجه به خلاهای قانونی که وجود دارد تقاضا می‌شود تمدید یک ساله صورت گیرد تا قانون جدید با اصلاحات کامل به مجلس ارائه شود.
 
علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مخالفت با این فوریت، گفت: به صورت کلی رویه‌ای صورت گرفته است که باید از آن جلوگیری شود چرا که دولت ۵ سال مهلت داشته است که اصلاحات لازم را انجام دهد  و این  کار را نهایی نکرده است و دائما برای قوانین آزمایشی مهلت گرفته اند و کار را به انجام نرسانده اند.
 
وی افزود: به‌رغم مشکلاتی که رییس شرکت ملی پست مطرح کرد اما باید از این رویه جلوگیری شود چرا که باید قوانین موقت و اساسنامه‌ها و امثال هم در زمان مقرر تعیین تکلیف شود تا مشکلی ایجاد نشود.
 
سیدناصر موسوی لارگانی در موافقت با این فوریت، گفت: دولت جدید ۳ ماه است که مستقر شده و از همین رو باید این قانون در دولت جدید مصوب شود و با توجه به اینکه دولت درگیر مسائل بودجه‌ای سال آینده است لازم است این قانون تمدید شود تا دولت بعد از فراغت از تهیه برنامه بودجه سال آینده بتواند به این موضوع پرداخته تا قانون جامع و کاملی به مجلس ارائه کند.
 
نماینده مردم فلاورجان اضافه کرد: از نمایندگان تقاضا دارم با تمدید این قانون برای یک سال آینده موافقت کنند تا دولت بتواند با انجام اصلاحات آن را به مجلس ارائه کند.

​​