فناوری اطلاعات

اپل احتمالا سال ۲۰۲۲ از پنج مک جدید رونمایی می‌‌کند

منبع: دیجیاتو
 
به گزارش «مارک گورمن» از بلومبرگ، اپل ظاهرا روی توسعه ۵ مدل مک جدید برای عرضه در سال ۲۰۲۲ کار می‌کند که در بین آنها نسخه‌ای با مشخصات پایه هم وجود دارد.
 
براساس این گزارش، در بین این پنج مدل مک بوک جدید، یک نسخه اقتصادی با نام احتمالی مک پرو Refresh نیز عرضه خواهد شد.
 
مدل‌های جدید مک اپل
در این گزارش به این نکته اشاره شده که اپل محصولات مختلفی را در سال ۲۰۲۲ در دسترس کاربران قرار می‌دهد که فهرست اولیه‌ای از آن به اشتراک گذاشته شده است:
 
آی‌مک بالارده با تراشه اختصاصی اپل سیلیکون که قدرتمندتر از آی‌مک ۲۴ اینچی خواهد بود
مک بوک ایر بازطراحی شده با تراشه M2
مک مینی ارتقا یافته
نسخه جدیدی از مک بوک پرو با مشخصات پایه
سیستم مک پرو جدید با تراشه اختصای اپل سیلیکون
 
با وجودی که اخبار غیررسمی بسیاری در مورد آی‌مک،‌ مک بوک ایر، مک مینی و مک پرو اپل منتشر شده است،‌ مارک گورمن به مک بوک پرو جدید با مشخصات پایه اشاره می‌کند.
 
وی پیشتر نیز در گزارش دیگری به این موضوع پرداخته بود که نسل بعدی مک‌بوک پرو با مشخصات پایه، از همان تراشه M2 مک بوک ایر بهره خواهد برد که دارای همان تعداد هسته‌های CPU مانند تراشه M1 و تا ۱۰ هسته گرافیکی است و عملکرد بهبود یافته‌تری دارد.
 
به نظر می‌رسد جدیدترین مدل‌های رده بالای مک بوک پرو اپل با نمایشگرهای بزرگتر و حذف نوار لمسی معرفی شوند و مجهز به پورت‌های بیشتری باشند. همچنین اینطور به نظر می‌رسد که مک بوک پرو با مشخصات پایه در موقعیت عجیبی در خط تولید سیستم مک قرار خواهد گرفت. گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر توقف تولید و جایگزینی آن با نسخه قدرتمندتر مک بوک ایر مطرح می‌شود ولی تایید مجدد مارک گورمن نشان می‌دهد که این احتمال وجود دارد که مک بوک پرو با مشخصات پایه در سال ۲۰۲۲ از راه برسد.

​​