فناوری اطلاعات

تأسیس کارخانه ۹ میلیارد دلاری اینتل در ایتالیا قطعی می‌شود

منبع: مهر
 
اینتل و مقامات ایتالیایی گفتگوهای خود را برای سرمایه گذاری ۹ میلیارد دلاری غول تراشه سازی جهان به منظور تولید تراشه‌های پیشرفته با جدیت دنبال می‌کنند.
 
 به نقل از رویترز، در این کارخانه انواع نیمه هادی‌های پیشرفته تولید و عرضه خواهند شد. قراردادی در این ابعاد، حدود ۱۰ درصد از ۸۰ میلیارد یورویی را که این شرکت آمریکایی در دهه آینده در اروپا برای افزایش ظرفیت تولید انواع تراشه و جلوگیری از کمبود تراشه‌های نیمه هادی هزینه می‌کند، به ایتالیا اختصاص خواهد داد.
 
منابع مطلع پیش از این به رویترز گفته بودند که حجم سرمایه گذاری اینتل در ایتالیا در محدوده ۴ تا ۸ میلیارد یورو خواهد بود. در ماه اکتبر آلمان، بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا، در قالب بخشی از این طرح، برای تأسیس کارخانه «مگافاب» اروپایی با برنامه‌ریزی شرکت اینتل در نظر گرفته شد. علاوه بر آلمان، فرانسه هم در طرح یادشده مشارکت خواهد داشت.
 
اینتل تصریح کرده که در حال انجام گفتگوهای سازنده با رهبران دولت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور سرمایه گذاری در این زمینه است، اما از اظهار نظر خاص در مورد مذاکرات با مقامات ایتالیایی خودداری کرده است. مذاکرات فعلی ادامه دارد و محرمانه توصیف شده است.

​​