فناوری اطلاعات

216 روستا در هرمزگان تحت پوشش شبکه ارتباطی قرار می‌گیرند

 
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مناطق روستایی گفت: 216 روستا در هرمزگان زیرپوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت قرار می‌گیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان، ایرج روحی، مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری در جلسه بررسی و رسیدگی به مشکلات توسعه ارتباطات روستایی استان هرمزگان گفت: به‌منظور انجام هماهنگی لازم و بررسی شرایط هرمزگان برای اجرای طرح خدمات عمومی اجباری و پایه (USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان سفر کردم.
وی افزود: این طرح در روستاهای فاقد شبکه همراه یا اینترنت اجرا می‌شود که با اتصال آن‌ها به شبکه ملی اطلاعات، می‌توانند از این شبکه بهره‌مند شوند.
روحی تصریح کرد: هر استان با توجه به ویژگی‌ها و ظرفیت نیروی انسانی، می‌تواند این طرح را انجام دهد.
مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات ادامه داد: مهم‌ترین هدف داشتن برنامه برای اجرای طرح با حداقل خطا است؛ وقتی مدیریت اجرای این طرح‌ها در استان‌ها انجام شود با موانع کمتری روبه‌رو خواهند شد.
روحی با بیان اینکه این طرح در چهار فاز انجام می‌شود گفت: هرمزگان به دلیل ماهیت و جغرافیایی که دارد نیازمند توسعه بیشتر شبکه است به همین منظور در اولویت نخست این وزاتخانه است.
وی بیان کرد: هم‌اکنون وضعیت پوشش شبکه ارتباطاتی در هرمزگان با متوسط کشوری فاصله چندانی ندارد.
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برای اجرای این طرح نیازمند همکاری شرکت مخابرات و استانداری هرمزگان و دیگر دستگاه‌های اجرایی از جمله تأمین برق و جاده دسترسی هستیم.
بر اساس این گزارش جلسات متوالی رسیدگی به مشکلات ارتباطی روستایی استان هرمزگان با حضور مدیرکل هماهنگی امور استان‌ها، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مناطق روستایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق، مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه، به مدت سه روز در محل سالن جلسات مخابرات استان به طول انجامید و تصمیماتی در همین راستا اخذ شد.

​​