تلفن همراه

نرم افزار مکان یاب با اختلاف 20 سانتی متری

منبع: سیناپرس
 
محققان نرم افزاری تولید کرده اند که باعث می شود گوشی هوشمند اقدام به مکان یابی کند و این کار را تنها با چند سانتی متر اختلاف شناسایی کند.
 
به نقل از newscientist، در سال های اخیر که استفاده از اینترنت و امکانات آن گسترش یافته، پرسیدن آدرس موردنظر از دیگران کم تر شده و افراد ترجیح می دهند با نرم افزارهای مکان یابی که روی گوشی های هوشمند خود نصب می کنند آدرس را پیدا کنند. 
اما گاهی ممکن است این مکان یابی درست از آب درنیاید یا مسافت زیادی با محل موردنظرتان فاصله داشته باشد. معمولا نرم افزارهایی که در حال حاضر کاربران گوشی های هوشمند روی سیستم های خود نصب دارند، مکان موردنظر را با فاصله چند متری نشان می دهد که گاهی افراد را به خطا می اندازد. 
 
اما محققان استارتاپ انگلیسی Naurt ادعا می کنند که برای نخستین بار یک نرم افزار مکان یاب ماهواره ای تولید کرده اند که می تواند با اختلاف 20 سانتی متری، از طریق گوشی هوشمند مکان یابی کند. 
با این نرم افزار، محققان می توانند دقت مکان یابی ماهواره ای روی زمین را بدون نیاز به سخت افزارهای جدید با اختلاف ده ها سانتی متر بهبود بخشند. به گزارش سیناپرس، این نرم افزار، سیگنال های ماهواره ای ناوبری جهانی (GNSS) را کنترل می کند که عملکردی مشابه GPS دولت آمریکا و Galileo اتحادیه اروپا در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها دارد. 
اما این نخستین پلتفرمی است که در دنیا ساخته شده و برخلاف سیستم های مسیریابی و مکان یابی معروف که مکان دقیق را در حد چند متر مشخص می کنند، تنها با اختلاف 20 سانتی متر دقیق ترین فاصله از مکان اصلی را نشان می دهد که در نوع خود بی نظیر است. 

​​