فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: مدرن‌ترین مرکز مکانیزه و هوشمند پست راه اندازی می شود

منبع: مهر
 
وزیر ارتباطات گفت: به زودی مدرن‌ترین مرکز مکانیزه و هوشمند تجزیه و مبادلات در پست آغاز به کار می‌کند و فصل جدیدی از خدمات پستی رقم خواهد خورد.
 
 عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی نوشت: امروز سالروز قتل میرزا تقی‌خان فراهانی یا همان امیرکبیر است. مفهوم دانش و توسعه در ایران دوره معاصر با نام امیرکبیر پیوند خورده و دارالفنون از یادگارهای او به حساب می‌آید؛ بی‌راه نگفته‌ایم اگر بگوییم امیرکبیر پیشگام ارتباطات نوین در ایران بوده است.
 
وی ادامه داد: با دستور امیرکبیر پستخانه تأسیس شد و وی برای حفاظت محموله‌های پستی در تمامی راه‌های کشور قراول‌خانه ساخت. چاپارهای پستی از تهران به اصفهان، آذربایجان، مازندران، کرمان، خراسان، استرآباد و کرمانشاه در رفت و آمد بودند و محموله‌های پستی را به دست صاحبانشان می‌رساندند. هنوز داغ قتل امیرکبیر بر سینه شیفتگان پیشرفت و توسعه ایران سنگینی می‌کند.
 
وزیر ارتباطات با بیان اینکه پست قدیمی‌ترین واحد ارتباطی در کشور ما است که همان نام دیرینه خود را حفظ کرده است اما امروز تأثیری شگرف و شگفت در ارتباطات و اقتصاد دارد، خاطرنشان کرد: امروز پست پشتوانه اقتصاد دیجیتال است و تسهیل‌کننده خدمات عمومی؛ با کارکنانی پرتلاش و وظیفه‌شناس که به سازمان و کارشان متعصب و وفادارند.
 
وی گفت: پست این روزها در حال پوست‌اندازی و تحول است و گام‌های بلندی به سوی اصلاح فرآیندها و هوشمندسازی برداشته است. به زودی مدرن‌ترین مرکز مکانیزه و هوشمند تجزیه و مبادلات در پست آغاز به کار می‌کند و فصل جدیدی از خدمات پستی رقم خواهد خورد.
 
زارع پور خاطرنشان کرد: در جریان مشکلات همکاران در شرکت ملی پست هستم و برای حل آنها اقدامات اساسی در جریان است که انشالله در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

​​