فناوری اطلاعات

تنسنت احتمالا بلک شارک را با قیمت بیش از 470 میلیون دلار از شیائومی می‌خرد

منبع: دیجیاتو
 
تنسنت، غول حوزه فناوری و بازی چینی ظاهرا در حال خرید برند بازی شیائومی یعنی «بلک شارک» است و گفته می‌شود معامله آن‌ها به ارزش بیش از 470 میلیون دلار انجام خواهد شد.
 
«Abhishek Yadav»، منبع شناخته شده حوزه موبایل و تکنولوژی اخبار مربوط به خرید بلک‌شارک توسط تنسنت را در توییتر فاش کرده است. با این وجود، باید اشاره کرد که هم اکنون جزئیات زیاد دیگری درباره این خرید منتشر نشده و دو غول چینی نیز بیانیه‌ای درباره آن به اشتراک نگذاشته‌اند اما اگر این معامله صورت بگیرد، تنسنت به طور رسمی وارد بخش گوشی‌های گیمینگ خواهد شد.
 
تنسنت پیش از این با سازندگان مختلفی از جمله «راگ فون» ایسوس و «رد مجیک» نوبیا مشارکت‌های مشابهی انجام داده بود اما با بلک‌شارک، این شرکت چینی می‌تواند تجارت خود را در خارج از کشور نیز ادامه دهد، زیرا بخش بازی شیائومی پیش از این در برخی بازارهای بزرگ جهانی نفوذ کرده است.
 
حضور تنسنت پس از خرید بلک شارک در حوزه متاورس؟
بلومبرگ در گزارشی توضیح می‌دهد که بزرگ‌ترین شرکت فناوری چین در کنار غول‌های جهانی مانند متا، قصد دارد تا در حوزه متاورس حضور داشته باشد. «مارتین لا»، رئیس تنسنت در جلسه اعلام درآمد اخیر این شرکت، از متاورس به عنوان «یک فرصت واقعی» یاد و ادعا کرد که تبدیل شدن این مفهوم به واقعیت، احتمالا بیش از حد انتظار طول خواهد کشید.
 
به همین منظور، برخی منابع اشاره کرده‌اند که بلک‌شارک پس از این خرید دستخوش تغییراتی خواهد شد و ظاهرا روند کاری آن‌ها وارد حوزه فناوری و دستگاه‌های مبتنی بر واقعیت مجازی می‌شود. گفته می‌شود که پس از نهایی شدن این معامله، تنسنت به تولید محتوای نرم‌افزاری واقعیت مجازی مشغول می‌شود و بلک شارک تولید سخت افزار را آغاز می‌کند. با این حال هنوز چیزی به طور رسمی اعلام نشده و باید دید در روزهای آینده چه اخبار تکمیلی منتشر خواهند شد.
 
بلک شارک در سال 2017 تاسیس شد و در حال حاضر، شیائومی سهامدار عمده آن است و حدود 46.4 درصد از سهام این برند را در اختیار دارد.

​​