فناوری اطلاعات

وانت برقی شورلت بهار آینده می آید

75720.jpg
 
جنرال‌موتورز سال آینده با عرضه یک مدل الکتریکی از شورلت سیلورادو گام بزرگی به طرف الکتریکی شدن برخواهد داشت. سیلورادو پرفروش‌ترین و پرسود‌ترین محصول جنرال‌موتورز است. به همین دلیل موفقیت یا شکست این وانت از سی ماشین الکتریکی مهم‌تر است که جنرال‌موتورز قرار است تا سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه کند.
 
وانت الکتریکی جدید شورلت دو کابین است. در جلو ماشین صندوقی دارد که به گفته کارخانه خرید هفتگی یک خانواده را می‌توان در آن گذاشت. حجم بخش بار را هم می‌‌شود با خواباندن صندلی‌های عقب یا کشیدن در عقب بیشتر کرد.
 
2024-chevrolet-silverado-ev-rst-rear-view-03.jpg
 
شورلت می‌گوید سیلورادو با هر بار شارژ می‌تواند تا ۶۴۰ کیلومتر حرکت کند. به گفته کارخانه سرعت شارژ باتری‌ها تا حدی است که در ده دقیقه به اندازه ۱۶۰ کیلومتر انرژی ذخیره می‌کنند. قدرت موتور ۶۶۴ اسب بخار است و به گفته کارخانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعتش ۴.۵ ثانیه است.
 
تولید سیلورادو از بهار آینده و با عرضه مدل ارزان‌تری از ماشین آغاز می‌شود. قیمت پایه این ماشین زیر ۴۰ هزار دلار اعلام شده است اما پیش‌بینی می‌شود با اضافه شدن امکانات سفارشی قیمت مدل‌های مختلف ماشین بین ۵۰ تا ۸۰ هزار دلار باشد.
 
شورلت پاییز آینده یک مدل لوکس از این وانت تولید خواهد کرد که قیمتش ۱۰۵ هزار دلار است. این شرکت می‌گوید ۱۲ دقیقه پس از آغاز پیش‌فروش این مدل، همه را فروخته است.
 
بازار وانت‌های الکتریکی به سرعت در حال بزرگ شدن است. تا سال ۲۰۲۵ ده مدل مختلف از خودروسازان آمریکایی و ژاپنی به بازار خواهد آمد. جنرال‌موتورز می‌خواهد با شکست تسلا به بزرگ‌ترین خوردوساز الکتریکی آمریکا تبدیل شود و موفقیت این وانت تاثیر مهمی در این رقابت خواهد داشت.

​​