بازی

سخت‌افزار

فناوری اطلاعات

January 26, 2022
14:25 چهارشنبه، 6ام بهمنماه 1400
کد خبر: 132696

تحقیقات دولت آمریکا در مورد نقش تسلا در حواس پرتی رانندگان

مقامات آمریکایی در حال تحقیق در مورد این موضوع هستند که آیا امکان پذیر شدن اجرای بازی های ویدئویی برای سرنشینان خودروهای تسلا موجب افزایش حواس پرتی رانندگان و تصادف شده است یا خیر.
 
 
به نقل از رویترز، دولت آمریکا خواستار دریافت اطلاعات اضافی از تسلا شده تا در مورد شرایط 580 هزار خودروی تولیدی این شرکت تحقیق کند. این شرکت اخیرا دسترسی و اجرای بازی های ویدئویی را از طریق نمایشگر داشبود خودروهای تسلا برای سرنشینان ممکن کرده است و به نظر می رسد این امر می تواند باعث حواس پرتی رانندگان و تصادف آنها شده باشد.
 
در ماه دسامبر، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا یک ارزیابی اولیه را در مورد خودروهای تسلا مدل 3، S، X و Y که از سال 2017 به بعد تولید شده بودند، انجام داد. این ارزیابی  بر روی ویژگی "Passenger Play" وسیله نقلیه مذکور انجام شد و اداره مذکور به این نتیجه رسید که ممکن است دسترسی به این خدمات بازی حواس راننده را پرت کند و باعث افزایش خطر تصادف شود.
 
این اداره از تسلا خواسته که سوابق هر گونه گزارش تصادف مرتبط با این ویژگی را ارائه کرده و گاه‌شماری از رویدادها و مطالعاتی را ارائه دهد که ارزیابی ریسک خود این شرکت را تایید می کند.  در ابتدا ویژگی بازی فقط زمانی که وسیله نقلیه در پارک بود فعال می شد. اما دسترسی نامحدود به آن در زمان رانندگی ممکن است مشکلاتی ایجاد کرده باشد.
 
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.