فناوری اطلاعات

مایکروسافت، دولت و ایالت‌های آمریکا بر علیه اپل متحد شدند

منبع: مهر
 
وزارت دادگستری آمریکا، مایکروسافت و ۳۵ ایالت این کشور از تجدیدنظر در حکمی که در منازعه حقوقی اپل و اپیک گیمز به نفع اپل صادر شده، پشتیبانی کردند.
 
 به نقل از زد دی نت، تحولی تازه در مورد شکایت اپیک گیمز علیه اپل رخ داده و وزارت دادگستری ایالات متحده، مایکروسافت و ۳۵ دادستان کل ایالت‌های مختلف آمریکا، همگی پرونده‌های حقوقی را ارائه کرده‌اند که حکم اصلی این شکایت را که در سپتامبر سال گذشته به نفع اپل صادر شده، به چالش می‌کشد.
 
حکم اولیه در ۹ مورد از ۱۰ مورد شکایت اپیک گیمز علیه اپل به نفع اپل صادر شد. بر طبق قوانین رقابتی کالیفرنیا، اپل به رفتارهای ضد رقابتی و انحصارطلبانه متهم شده، اما در نهایت دادگاه اعلام کرد که اپل انحصار گر نیست.
 
علت این تصمیم گیری آن بود که موافقت نامه‌های بین برنامه نویسان و اپل قرارداد تلقی نشد و اپل چنین استدلال کرد که سایر رقبا سهم کافی از بازار اپلیکیشن‌های تلفن همراه مانند بازی‌های موبایلی دارند.
 
این تصمیم اکنون در دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالت کالیفرنیا قابل تجدید نظر است، زیرا هم اپل و هم اپیک گیمز از حکم صادر شده ناراضی بوده و درخواست تجدیدنظر ارائه کرده‌اند.
 
وزارت دادگستری آمریکا، مایکروسافت و ۳۵ ایالت این کشور چنین استدلال کرده‌اند که اپل دارای قدرت کافی برای تحمیل یک جانبه شرایط مدنظر خود در قراردادهای مختلف است و این امر موجب انحصارطلبی و آسیب دیدن منافع شهروندان می‌شود. آنها تصریح کرده‌اند که در جریان صدور رأی اولیه خطاهای قانونی متعددی وجود دارد که می‌تواند اجرای مؤثر قوانین ضد انحصار را به ویژه در حوزه اقتصاد دیجیتال به خطر بیندازد.

​​