فناوری اطلاعات

صرافی بیت‌مکس پشتیبانی تپ‌روت بیت‌کوین را اضافه کرد

منبع: پیوست
 
صرافی رمزارزی بیت‌مکس (BitMEX)  پشتیبانی از  تپ روت (Taproot)، آخرین ارتقای بیت‌کوین، را اضافه کرده است. کاربران این صرافی اکنون می‌توانند با برداشت وجوه خود به آدرس‌های Taproot در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. ارتقای Taproot پروتکل بیت‌کوین، در ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ در بلوک ۷۰۹۶۳۲ فعال شد. با افزایش پذیرش Taproot، کاربران از بهبود حریم خصوصی، کاهش هزینه تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند انعطاف‌پذیرتر بهره‌مند خواهند شد.
 
این صرافی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتالی BitMEX پشتیبانی از آدرس‌های Taproot را اضافه کرده است. در این بیانیه آمده است: « BitMEX از برداشت به آدرس‌های بیت‌کوین Bech32m پشتیبانی می‌کند.»
 
تپ‌روت به عنوان یک سافت فورک در شبکه بیت‌کوین در ماه نوامبر فعال شد تا حفظ حریم خصوصی و کارایی تراکنش‌ها را بهبود و در عین حال انعطاف‌پذیری قابلیت‌های اسکریپت بیت‌کوین را افزایش دهد. این ارتقا نوعی خروجی جدید به نام Pay to Taproot (P2TR) معرفی کرد که از قالب آدرس جدید Bech32m استفاده می‌کند و به بیت‌کوین اجازه می‌دهد صرف نظر از اینکه یک تراکنش ساده، چند امضایی یا مرتبط با شبکه لایتنینگ باشد، آنها را یکسان نشان دهد.
 
در ادامه بیانیه ذکر شده: «BitMEX مفتخر است که از آخرین فناوری بیت‌کوین در جهت ویژگی‌های بهتر و هزینه‌های کمتر برای کاربران خود استفاده می‌کند.»
 
به‌روزرسانی Taproot امکان اجرای عملیات‌های بزرگ‌تر و پیچیده‌تری را که قبلا غیر ممکن به نظر می‌رسید در بیت‌کوین فراهم می‌کند. هرچه شرایط تراکنش پیچیده‌تر باشد، کاربر می‌تواند با استفاده از Taproot در کارمزد تراکنش‌ها صرفه‌جویی بیشتری کند، به این صورت که در این نوع آدرس تقریباً هر تراکنش شبیه یک معامله ساده و تک‌امضایی به نظر می‌رسد.
 
صرافی BitMEX با فعال کردن جدیدترین عملکرد بیت‌کوین برای کاربران خود گامی در جهت شکوفایی تپ‌روت برداشت. بیشتر امکاناتی که به‌ وسیله ارتقای Taproot امکان‌پذیر شده‌ا ست تنها زمانی می‌تواند عملی شود که بخش قابل توجهی از شبکه شروع به استفاده از آن کند.

​​