فناوری اطلاعات

تراشه A13 اپل نیز از Exynos 2200 عملکرد بهتری دارد

منبع: شهر سخت افزار
 
گوشی‌های سری گلکسی‌ S22 سامسونگ با قابلیت‌های سخت‌افزاری فراوان معرفی شده‌اند. با این وجود در مورد تراشه Exynos 2200 این محصولات شبهه‌های زیادی وجود دارد. حال مشخص شده که این تراشه از پردازنده A13 اپل نیز ضعیف‌تر است.
 
بهترین گوشی هوشمند سال سامسونگ را باید Galaxy S22 Ultra دانست که با در کنار هم گذاشتن معیارهای مختلف، در مجموع رقبای خود را از پیش رو بر می‌دارد. با این حال برخی مدل‌های سری اس 22 در مقابل تراشه A13 گوشی‌های آیفون 11 نیز شکست خورده‌اند.
 
باید به این نکته اشاره کنیم که گوشی گلکسی S22 اولترا در مقابل iPhone 13 Pro Max حداقل در بنچمارک‌های پردازشی شکست خورده است، اما این بنچمارک‌ها را نمی‌توان نشانه محکمی از عملکرد واقعی دستگاه دانست. حال به نظر می‌رسد که تراشه اگزینوس 2200 در بخش‌های گرافیکی و پردازشی از A13 اپل نیز ضعیف‌تر است.
 
از دیگر مشکلات تراشه‌های اختصاصی سامسونگ، به داغ شدن بیش از اندازه در هنگام بازی و عملیات پردازشی سنگین اشاره شده است. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که عملکرد ضعیف Exynos 2200 به دلیل عجله کره‌ای‌ها برای عرضه سری S22 به بازار بوده و این تراشه در ادامه نیز پرچم‌داران جدید سامسونگ را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. 
 
سامسونگ البته در برخی مناطق سری گلکسی اس 22 را با تراشه پرچم‌دار Snapdragon 8 Gen 1 به بازار فرستاده که عملکرد بسیار سریع‌تری نسبت به نسخه اگزینوس این دستگاه از خود به نمایش می‌گذارد. با این حال احتمال دارد برخی اشکالات Exynos 2200 به تدریج و ارائه آپدیت‌های نرم‌افزاری مرتفع شوند. برای همین نمی‌توان اس 22 را حتی با وجود این مشکلات، یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند به حساب نیاورد.
 
از خصوصیات منحصر به فرد گلکسی S22 اولترا می‌توان به دوربین 108 مگاپیکسلی و جایگاه قلم S Pen اشاره کرد.

​​