فناوری اطلاعات

نسخه‌ی بزرگ‌تر و ارزان‌قیمت‌تر آی‌مک در آینده‌ نزدیک معرفی نخواهد شد

منبع: زومیت
 
نسخه‌ی بزرگ‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر آی‌مک اپل در آینده‌ی نزدیک معرفی نخواهد شد، زیرا این شرکت فعلاً روی آی‌مک پرو جدید تمرکز کرده است.
 
مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین خبرنامه‌ی پاورآن (Power On) در‌ مورد مک‌ها و تراشه‌های جدید اپل و تاریخ معرفی آن‌ها صحبت کرد. البته کاربران نباید انتظار داشته باشند که اپل در آینده‌ی نزدیک آی‌مک رده‌پایین جدیدی به‌ بازار عرضه کند.
 
به گزارش 9to5Mac، گورمن معتقد است اگر شایعات در‌ مورد آی‌مک بزرگ‌تر و ارزان‌قیمت‌تر اپل واقعیت داشته باشد، این شرکت از ابعاد نمایشگر، به‌عنوان گزینه‌ای برای ایجاد تمایز بین نسخه‌های رده‌بالای این محصول با نسخه‌های پایین‌رده استفاده خواهد کرد و این یعنی شرکت اهل کوپرتینو فعلاً برنامه‌ای برای معرفی آی‌مک رده‌پایین ندارد؛ محصولی که انتظار می‌رفت در دو نسخه با نمایشگر ۲۴ اینچی و ۲۷ اینچی معرفی شود.
 
البته این خبر بدان معنا نیست که اپل همه‌ی برنامه‌های خود را برای معرفی آی‌مک ارزان‌قیمت‌تر کنار گذاشته است. روزنامه‌ی بلومبرگ در این‌ رابطه می‌نویسد:
 
شاید در مقطعی، یک آی‌مک پایین‌رده‌ی بزرگ‌تر با تراشه‌ی اپل معرفی شود، اما اگر این اتفاق رخ دهد، ما بسیار شگفت‌زده‌ خواهیم شد. اگر اپل قصد داشت چنین محصولی را عرضه کند، می‌توانست ماه‌ها قبل این کار را انجام دهد.
 
گورمن نکاتی را در‌ مورد آی‌مک پرو بعدی اپل ارائه کرده است. وی اظهار داشت این محصول احتمالاً در ماه مه یا ژوئن عرضه خواهد شد. گورمن معتقد است اپل در رویداد شایعه‌‌شده برای ماه مارس، از این محصول رونمایی نخواهد کرد.
 
همه‌ی نشانه‌ها حاکی از آن است که اپل تمرکز خود را روی آی‌مک پرو جدید با نمایشگر بزرگ‌تر از مدل ۲۴ اینچی قرار داده است. این محصول احتمالاً از تراشه‌های M1 پرو و M1 مکس بهره خواهد برد. اگر اپل قصد داشته باشد فقط روی آی‌مک پرو جدید تمرکز کند، درست مثل مک‌بوک پرو که با نمایشگرهای ۱۴ اینچ و ۱۶ اینچ معرفی شد، از ابعاد صفحه‌نمایش به‌عنوان وجه تمایز نسخه‌ی پرو با مدل‌های پایین‌رده‌ی آی‌مک استفاده خواهد کرد.
 
درحال‌حاضر گفته شده آی‌مک پرو بعدی اپل از نمایشگر ۲۷ اینچی با فناوری مینی LED و پروموشن بهره خواهد برد. همچنین انتظار می‌رود این محصول به تراشه‌ی M1 پرو و M1 مکس مجهز شود. گورمن اعلام کرده اپل احتمالاً آی‌مک پرو بعدی را در رنگ خاکستری و نقره‌ای عرضه خواهد کرد.

​​