فناوری اطلاعات

صرافی FTX با تشکیل یک واحد جدید رمزارزها را به دنیای بازی‌ها می‌آورد

منبع: دیجیاتو
 
صرافی رمزارزی FTX واحد جدیدی راه‌اندازی می‌کند تا ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) را به دنیای بازی‌های ویدیویی بیاورد. اولین پروژه این واحد ظاهرا قرار است راه‌اندازی یک پلتفرم برای ارائه رمزارز به عنوان سرویس باشد تا توسعه‌دهندگان بازی‌ها بتوانند توکن‌ها و ان‌اف‌تی‌های خود را در آن عرضه کنند.
 
به گزارش بلومبرگ، سخنگوی صرافی FTX می‌گوید: «ما مشغول راه‌اندازی واحد FTX Gaming هستیم چون بازی‌ها را یک بستر جذاب برای استفاده از رمزارزها می‌دانیم. بیش از 2 میلیارد گیمر در دنیا وجود دارد که با آیتم‌های دیجیتالی بازی سروکار دارند و آن‌ها را گردآوری می‌کنند. حالا این فرصت پیش آمده تا آن‌ها مالک آیتم‌های دیجیتالی باشند.»
 
واحد جدید FTX گواهی مبنی بر تداوم تلاش‌ها برای آوردن محصولات بلاکچینی به دنیای بازی‌هاست. البته برخلاف توسعه‌دهندگان بازی‌ها که رمزارزها و توکن‌های غیرقابل معاوضه را روش جدیدی برای درآمدزایی می‌دانند، گیمرها نسبت به نیاز به فناوری بلاکچین در این حوزه تردیدهای مهمی دارند.
 
صرافی FTX از نگرانی گیمرها آگاه است
«برت هریسون»، رئیس شعبه آمریکای FTX می‌گوید این شرکت باور دارد که بلاکچین می‌تواند در کنار قابلیت‌های فعلی بازی‌ها توسعه پیدا کند و روی تجربه بازیکنان اثر منفی نگذارد. در ماه‌های اخیر، بسیاری از ناشران بازی‌های ویدیویی به خاطر اعتراض کاربران مجبور به لغو پروژه‌های NFT خود شدند. شمار دیگری از منتقدان بلاکچین می‌گویند در حال حاضر بازارهای زیادی برای تبادل آیتم‌های درون بازی وجود دارد و دیگر نیازی به یک فناوری جدید نیست.
 
هریسون می‌گوید: «فکر می‌کنم عمده مخالفت‌ها به خاطر نگرانی از به انحراف کشیده شدن استودیوهای بازی‌سازی از مسیر خلق بهترین بازی‌های ممکن مطرح شده است. ما باور داریم که فناوری بلاکچین ویژگی‌های بازی‌های موجود از جمله آواتار، اسکین و جوایز درون بازی را به آیتم‌هایی با قابلیت معامله در خارج از بازی تبدیل می‌کند. منتها لذت‌بخش بودن بازی برای تمام بازیکنان، از جمله کسانی که نمی‌خواهند در این فضا مشارکتی داشته باشند، همیشه باید صرف‌نظر وجود یا عدم وجود فناوری بلاکچین در بازی‌ها در اولویت قرار داشته باشد.»

​​