فناوری اطلاعات

صرافی کوین بیس 25000 حساب کاربری مرتبط با روسیه را مسدود کرد

منبع: دیجیاتو
 
صرافی رمزارز کوین بیس می‌گوید تاکنون حدود 25,000 آدرس ارز دیجیتال مرتبط با افراد یا نهادهای روسی را مسدود کرده است.
 
این صرافی همچنین در برابر ادعاهایی مبنی بر اینکه روسیه می‌تواند از طریق رمزارزها تحریم‌ها را دور بزند، دفاع می‌کند. «پل گروال»، مدیر ارشد حقوقی این صرافی توضیح می‌دهد که چگونه کوین بیس با قوانین جدید اعمال شده در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، به این حمله نظامی واکنش نشان داده و با تجزیه و تحلیل پیچیده بلاکچین حساب‌هایی که به صورت غیر مستقیم به کاربران روسی مربوط بوده را مسدود می‌کند.
 
کوین بیس می‌گوید تاکنون حدود 25000 حساب کاربری مربوط به افراد یا نهادهای روسی شناسایی شده‌اند که این صرافی معتقد است فعالیت‌های غیرقانونی داشته‌اند. کوین بیس هنوز مشخص نکرده که این اکانت‌ها دقیقا چه زمانی مسدود شده‌اند یا چه تعداد از حساب‌های کاربری به دلیل شرایط فعلی و تحریم‌های کنونی مسدود شده‌اند.
 
صرافی کوین بیس و مسدود کردن اکانت کاربران روسیه
پل گروال می‌گوید تحریم‌ها نقش حیاتی در ارتقای امنیت ملی و جلوگیری از تجاوز غیرقانونی دارند و کوین‌بیس کاملا از چنین تلاش‌های مقامات دولتی حمایت می‌کند. در حالی که کیف پول‌های مربوط به ارزهای دیجیتال می‌توانند ناشناس باشند و نیازی به معامله با بانک‌های سنتی ندارند، اما گروال اشاره می‌کند که تراکنش‌ها قابل ردیابی هستند.
 
قانونگذاران آمریکایی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا شرکت‌های ارز دیجیتال تحریم‌ها علیه روسیه را دنبال می‌کنند یا خیر. چهار سناتور از جمله الیزابت وارن، هفته گذشته نامه‌ای ارسال کردند و از جنت یلن، وزیر خزانه‌داری خواستند تا طرح‌هایی را برای اجرای قانون اساسی ارائه کند.
 
با این وجود مدیرعامل دو صرافی بزرگ رمزارزها یعنی بایننس و کوین بیس می‌گویند روسیه نمی‌تواند با استفاده از ارزهای دیجیتال تحریم‌های مالی در واکنش به حمله نظامی به اوکراین را دور بزند.
 
مدیرعامل صرافی بایننس معتقد است که بازار کری‍پتو در روسیه چندان بزرگ نیست که بتوان برای دور زدن تحریم‌ها خطر زیادی به همراه داشته باشد.

​​