فناوری اطلاعات

جذب ۱۱۳ شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک در خوزستان

منبع: ایسنا
 
مدیرکل پست خوزستان از جذب ۱۱۳ شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک در یک سال اخیر در استان خبر داد و گفت: با توجه به این اقدام ترافیک قبول محصولات نسبت به سال گذشته ۱۵۷ درصد رشد داشته است.
 
مهران حموله در خصوص اقدامات انجام شده در بحث تجارت الکترونیک در استان اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ در بحث خرید و فروش اینترنتی، در زمینه قبول و ارسال مرسولات، ۱۱۳ شرکت فعال در استان جذب شد.
 
وی با تاکید بر اهمیت فروش اینترنتی و نقش پست در این خصوص افزود: تعداد فروشگاه‌های فعال جذب شده در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل رشد ۱۴۱ درصد رشد داشته است.
 
حموله تصریح کرد: همچنین با توجه به این مساله ترافیک قبول محصولات در این حوزه نسبت به سال گذشته ۱۵۷ درصد رشد داشته است.
 
مدیرکل پست خوزستان عنوان کرد: رونمایی از سایت "روستابازار" جهت ارسال مرسولات بومی و استراتژیک تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالا در روستاها، از دیگر اقدامات انجام شده پست خوزستان در بحث تجارت الکترونیک است.
 
وی ادامه داد: ایجاد مرکز نوآوری و خلاقیت پست خوزستان با همکاری شرکت‌های شتاب‌دهنده‌، جهت جذب استارتاپ‌ها و با هدف حمایت از ایده‌های نوآورانه در زمینه پست و تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته از دیگر اقدامات مهم پست در این حوزه است.
 
حموله در پایان گفت: پست خوزستان در تلاش است با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فعال در این حوزه بتواند بحث تجارت الکترونیک در خوزستان و نقش پست را در این زمینه ارتقا دهد.
 

​​