فناوری اطلاعات

اپل فروش مانیتور 27 اینچی UltraFine 5K ال جی را متوقف کرد

منبع: دیجیاتو
 
مانیتور 27 اینچی ال‌جی UltraFine 5K به عنوان یک نمایشگر خارجی، از جمله گزینه‌های اصلی و محبوب کاربران مک محسوب می‌شود و حالا اپل پس از معرفی مانتیور 27 اینچی «استودیو دیسپلی»، آن را از فروشگاه آنلاین خود حذف کرده است.
 
ال‌جی و اپل در تولید این مانیتور با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا ویژگی‌های موردنیاز کاربران macOS را ارائه کند. به همین منظور مانیتور UltraFine 5K از صفحه نمایش با وضوح 5K، پشتیبانی از فضای رنگ گسترده P3، حداکثر روشنایی 500 نیت و یک پورت تاندربولت 3 با قابلیت شارژ مک بهره می‌برد.
 
اتمام موجودی مانیتور 27 اینچی ال‌جی
با این حال پس از معرفی مانیتور استودیو دیسپلی در هفته گذشته، اپل مانیتور UltraFine 5K را از فروشگاه آنلاین خود حذف کرده و اکنون فقط دستگاه 23.7 اینچی UltraFine 4K با قیمت 699 دلار در دسترس کاربران قرار دارد. علاوه بر این، نمایشگر UltraFine 5K در وب‌سایت ال‌جی با عنوان «اتمام موجودی» نمایش داده می‌شود و مشخص نیست موجودی آن چه زمانی مجددا تامین خواهد شد.
 
اپل پس از معرفی کامپیوتر مک استودیو و مانیتور استودیو دیسپلی همچنین تولید یک دستگاه دیگر را نیز متوقف کرده بود تا زمینه را برای عرضه دستگاه‌های جدید فراهم کند. در جریان رویداد Peek Performance کوپرتینویی‌ها، اعلام شد که آی‌مک 27 اینچی از رده خارج شده است.
 
در حالی که مانیتور استودیو دیسپلی اپل با قیمت 1599 دلار از تاریخ 18 مارس (27 اسفند) وارد بازار خواهد شد، مانیتور 27 اینچی UltraFine 5K با قیمت 1299 دلار فروخته می‌شد. با این حال مانیتور استودیو دیسپلی قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای از جمله TrueTone، نمایش یک میلیارد رنگ و حداکثر 600 نیت روشنایی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد و می‌توان از آن در کنار مک مینی، مک‌بوک یا مک استودیو استفاده کرد. با این وجود باید دید کاربران در زمان عرضه، چه استقبالی از دستگاه‌های جدید خواهند کرد.

​​