فناوری اطلاعات

استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای حمله شبانه به نیروهای روسی

منبع: آی تی ایران
با گذشت چند هفته از عرضه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در اوکراین حالا مشخص شده یک واحد ارتش اوکراین برای شناسایی نیروهای روسی و حمله به آنها از آن استفاده می‌کند.
 
بر اساس گزارش تایمز لندن این واحد ارتش اوکراین از پهپادهای مجهز به دوربین‌های حرارتی برای شناسایی حرکات تانک‌ها و واحدهای زرهی در شب و حمله به آنها استفاده می‌کند.
 
این واحد ارتش اوکراین با اتصال این پهپادها به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک یک شبکه اختصاصی ایجاد می‌کند.
 
در ۲۶ فوریه گذشته مخایلیو فدروف معاون رییس جمهور اوکراین در توییتر از ایلان ماسک درخواست ترمینال‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را کرد. ماسک در همان توییتر به او پاسخ مثبت داد و گفت ترمینال‌ها در راه اوکراین هستند. او همچنین سرویس اینترنت ماهواره‌ای را برای اوکراین فعال کرد.
 
اوکراین تا امروز چهار محموله از ترمینال‌‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را دریافت کرده است.مقامات رسمی اوکراین اعلام کرده‌اند که روز شنبه ( امروز ) سومین محموله ترمینال‌های استارلینک را دریافت کرده‌اند. مخیالییو فدروف همچنین از دریافت دیش‌های اینترنت از طریق کشورهای اروپایی خبر داده است.
 

058.png

سومین محموله اینترنت ماهواره ای استارلینک به اوکراین رسید
 
فدروف وزیر تحول دیجیتال اوکراین در یک مصاحبه اخیرا گفته است: کیفیت لینک‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بسیار خوب است و هم اکنون ما از هزاران ترمینال استفاده می‌کنیم ضمن اینکه روزانه ترمینال‌های جدیدی نیز به دست ما می رسد. به گفته معاون رییس جمهوری اوکراین دسترسی رسانه‌های اوکراین به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هم فراهم شده است.

​​