فناوری اطلاعات

پژوهشگاه فناوری اطلاعات ۱۳ پروژه پژوهشی به شرکت ارتباطات زیرساخت تحویل داد

 
پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۳ پروژه پژوهشی سفارشی از شرکت ارتباطات زیرساخت را طی مراسمی به صورت رسمی تحویل این شرکت داد.
 
به گزارش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، «وحید یزدانیان» رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم تحویل این پروژه ها گفت: پژوهش‌هایی که در پژوهشگاه انجام می‌شود باید قالب کاربردی داشته و باید از جنس پژوهش‌هایی باشند که بتواند نیازهای شرکت زیرساخت را فراهم کند.
 
وی با اشاره به اتمام ۱۳ پروژه خاطرنشان کرد: اکنون ظرفیت‌هایی آزاد شده، که به پژوهشگاه این امکان را می‌دهد تا بتواند پروژه‌های بیشتری برای زیرساخت تعریف کند و به انجام برساند.
 
یزدانیان ضمن پیشنهاد اینکه نتیجه این پژوهش‌ها قابل استفاده برای همه ذینفعان خواهد بود، بیان کرد: در آینده نشست‌های تخصصی با حضور همه ذینفعان و افراد فعال در حوزه ICT خواهیم داشت تا نتایج این پروژه ها به صورت جزئی ارائه شود و مورد بررسی صاحب نظران قرار گیرد.
 
در ادامه این مراسم، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت زیرساخت نیز ضمن تشکر از پژوهشگاه برای انجام این پروژه ها گفت: پروژه‌های انجام شده باید در بدنه شرکت زیرساخت اجرا و به آنها عینیت بخشیده شود.
 
«امیر محمدزاده لاجوردی» افزود: زمانی می توانیم بگویم این پروژه ها کاربردی هستند که جاری شده و نتیجه آن در بدنه زیرساخت دیده شود.
 
 وی با بیان اینکه یکی از نکاتی که در دستور کار داریم آینده‌پژوهی است، تصریح کرد: همانطور که مشخص است فناوری ارتباطات و اطلاعات به سرعت در حال تغییر است و اگر از این مسائل عقب بمانیم جبران آن مشکل خواهد بود.
 
 لاجوردی با تاکید بر حضور پژوهشگران در شرکت زیرساخت خواستار حضور ثابت آنها شد و افزود: حل مشکلات عملیاتی در شبکه زیرساخت یکی از نکاتی است که پژوهشگاه می‌تواند در آن به زیرساخت کمک کند که برای تحقق این موضوع نیاز است که پژوهشگران در شرکت زیرساخت حضور یابند؛ حضور ثابت آنها بسیار به ما کمک می کند زیرا می‌توانند از نزدیک فعالیت شبکه را رصد کنند و برای مشکلات آن راه‌حل اجرایی‌تری ارائه دهند.
 
 
 
 

​​