فناوری اطلاعات

افزایش ترافیک سرویس‌های نوین پستی در سال‌جاری/ به‌روز‌رسانی ۲۰۰ هزار کد پستی در سطح استان

 
مدیرکل ارتباطات استان همدان با اشاره به سهم بازار الکترونیکی و جذب فروشگاه‌های مجازی جدید، گفت: ۳۰ درصد از کل ترافیک سرویس‌های نوین پستی افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، مجتبی ساکی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه در بخش زیرساخت استان دو پروژه جابجایی فیبر نوری به متراژ ۴۰۰ متر در دو مسیر همدان ملایر(گردنه آبشینه) و رزن _اصله در سال جاری انجام می‌شود، اظهار کرد: یکی از اقدامات مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تکمیل مسیرهای پشتیبان دیتای شهرستان هاست که به موجب آن ۵۰ گیگابیت به ظرفیت پهنای باند ورودی هر شهرستان اضافه می شود.
وی با بیان اینکه در سال 1401 سهم بازار الکترونیکی ( e-bazar) و جذب فروشگاه‌های مجازی جدید، ۲۵ فروشگاه است افزود: ۳۰ درصد از کل ترافیک سرویس‌های نوین پستی افزایش می‌یابد.
ساکی با اشاره به اقدامات سال گذشته در بخش ارتباطات و فناوی اطلاعات استان گفت: در دهه فجر تعداد ۸ طرح ارتباطی به ارزش ۷۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که شامل ایجاد و تکمیل مسیرهای پشتیبان دیتای استان، توسعه شبکه دیتای زیرساخت، راه اندازی، ارتقاء و افزایش ظرفیت ۹۷ سایت تلفن همراه، توسعه و تجهیز بخش انتقال و دسترسی شرکت مخابرات و راه اندازی و بهره برداری از ۹ دستگاه در ۱۲ باجه بانکی پست بانک است.
وی ضمن اشاره به افزایش ۹۵درصدی توزیع مرسولات در سال جاری خاطرنشان کرد: همکاری متقابل با شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های خرید و فروش اینترنتی به ۱۰ شرکت افزایش می یابد.
 
مدیرکل ارتباطات با تشریح اقدامات اداره کل پست استان در سال گذشته، به برنامه های سال جاری اداره کل پست همدان پرداخت و افزود: بیش از ۲۰۰ هزار کد پستی در سطح استان به روز رسانی می‌شوند.
وی با بیان اینکه همدان به عنوان قطب گردشگری منطقه غرب کشور شناخته شده است تصریح کرد: در سطح شهر و استان ۲۰ نقطه توریستی و گردشگری وجود دارد که این اماکن از نسل ۳ و ۴ تلفن همراه برخوردار هستند.
ساکی از مشخص شدن نقاط دارای مشکل آنتن دهی در سطح جاده‌های اصلی و فرعی استان و رفع موارد احتمالی توسط اداره کل تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی منطقه غرب و اپراتورهای ارتباطی خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر وضعیت پوشش اپراتورهای سیار در شهر، جاده و روستا مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

​​