فناوری اطلاعات

گفتگوی دولت و بخش خصوصی در رویداد اینوتکس استیج ۲۰۲۲

منبع: پیوست
 
 ده‌ها سرفصل مهم اکوسیستم استارت‌آپی در استیج اینوتکس ۲۰۲۲ هم‌زمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) در پارک فناوری پردیس مطرح می‌شود.
 
 رضا غیابی، دبیر شورای محتوایی رویداد اینوتکس نکته کلیدی در حوزه استارت‌آپ را لزوم گفتگوی سازنده بین حاکمیت، دولت، بخش خصوصی و دیگر ذی‌نفعان دانست و گفت: این مهم در استیج اینوتکس ۲۰۲۲ رخ خواهد داد.
 
او با اشاره به تاریخچه نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، آغاز تحول رویداد اینوتکس را با اضافه شدن بخش محتوا به این رویداد و از سال ۱۳۹۷ اعلام کرد و گفت: موفقیت رویداد استیج اینوتکس باعث شد تعداد کنفرانس‌ها و رویدادهای ترویجی بیشتر از یکی باشد.
 
غیابی ادامه داد: برگزاری اینوتکس استیج ۲۰۲۲ بر عهده اندیشکده فرصت‌آفرین است و با حمایت پست بانک ایران برگزار خواهد شد. در این استیج بیش از ۳۰ ساعت سخنرانی، پنل و گفتگو هیجان‌انگیز و چالشی با هدف فرهنگ‌سازی کارآفرینی، شنیدن ناشنیده‌ها و همچنین ایجاد انگیزه در جوانان با محوریت موضوعات تنظیم‌مقررات استارتاپی، طرح صیانت، تصویر کلان اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان، سرمایه های انسانی و … خواهد داشت.
 
از جمله رویدادهای دیگر که توسط پارتنرهای مجزا برگزار می‌شود می‌توان به ایستگاه آینده با محوریت مرور روندهای رو به رشد فناوری‌های جدید، در قالب بیش از ۲۰ ساعت سخنرانی، پنل، گفتگو و نمایش فیلم، تاثیرات اقتصادی، سیاسی،‌ اجتماعی و فرهنگی این فناوری‌ها بر آینده زندگی بشر با حضور مهمانان برجسته داخلی و بین‌المللی اشاره کرد.
 
علاوه بر این در استیج حکمرانی این فروم که با همکاری اندیشکده حکمرانی شریف برگزار می شود قصد دارد تا با حضور صاحب نظران، سیاست گذاران و فعالین اکوسیستم نوآوری کشور، به بررسی مهم ترین چالش های حکمرانی در ارتباط با حوزه فناوری و نوآوری بپردازد.

​​