فناوری اطلاعات

سرورهای دارک سولز سرانجام پس از سه ماه به‌زودی آنلاین می‌شوند

منبع: دیجی کالا مگ
پس از ماه‌ها گمانه‌زنی و شایعات مختلف، سرانجام استودیوی فرام‌ سافتور رسما تایید کرد که قرار است به‌زود‌ی سرورهای PvP و آنلاین بازی‌های سری دارک سولز را روی رایانه‌های شخصی بازگرداند.
ماجرای از دسترس خارج شدن سرورهای هر سه بازی دارک سولز به ابتدای سال ۲۰۲۲ بازمی‌گردد؛ زمانی که کشف یک آسیب‌پذیری امنیتی جدی در دارک سولز ۳، ناشر آن یعنی کمپانی باندای نامکو را به تعلیق سرورهای PvP تمامی نسخه‌های این مجموعه روی رایانه‌های شخصی وادار کرد. جالب است بدانید که این مشکل امنیتی در ابتدا زمانی که یک استریمر در طول استریم خود دچار مشکل شد، سروصدا به پا کرد.
 
هکری که در این اتفاق دخیل بود در آن زمان بیان کرد که در صحبت‌هایی که با استودیوی سازنده داشته به نتیجه‌ی خاصی نرسیده است و به همین دلیل سعی کرده تا این مشکل را علنی کند. باندای نامکو و فرام‌ سافتور در ابتدا اعلام کردند که سرورها تا پس از انتشار الدن رینگ به صورت آفلاین باقی خواهند ماند. انتظار می‌رفت که این سرورها اندکی پس از انتشار بازی ذکر شده دوباره در دسترس قرار گیرند، اما این اتفاق نیفتاد. حال پس از ۱۰۰ روز به نظر می‌رسد که قرار است شاهد بازگشت آن‌ها باشیم. از طرفی تاخیر در بازگشت سرورها را تا حد زیادی می‌توان به بازی الدن رینگ نسبت داد. این بازی که با تحسین منتقدان و بازیکنان در سراسر جهان روبرو شد، در هنگام عرضه از مشکلاتی فنی به خصوص روی کنسول‌های نسل هشتمی رنج می‌برد.
 
فرام‌ سافتور در این باره بیان کرد:
 
ما در حال حاضر در حال بازیابی سرورهای آنلاین سری دارک سولز در رایانه‌های شخصی هستیم. ما قصد داریم بخش آنلاین را برای هر بازی به تدریج بازیابی کنیم و پس از تکمیل کارهای لازم برای رفع مشکل، سرورهای دارک سولز ۳ را بازگردانیم. به محض نهایی شدن این اتفاق، به‌روزرسانی‌های جدید را منتشر خواهیم کرد. می‌خواهیم از همه‌ی بازیکنان خود به خاطر صبر و درک آن‌ها در زمان تلاش برای رفع این مشکل تشکر کنیم.
 
هیچ تاریخی برای بازگشت سرورها ذکر نشده و با توجه به بیانیه‌ی استودیو و ذکر نام دارک سولز ۳ به طور خاص، می‌توان نتیجه گرفت که اولین اثری خواهد بود که دچار تغییرات خواهد شد. البته به دلیل اینکه در حال حاضر این نسخه بیشتر از نسخه‌های اول و دوم مجموعه توسط بازیکنان تجربه می‌شود، این تصمیم منطقی خواهد بود. همچنین نسخه‌ی ریمستر بازی اول نیز ممکن است گزینه‌ی بعدی باشد.

​​