فناوری اطلاعات

نسخه‌ی نسل جدید سایبرپانک ۲۰۷۷ فروش بازی را چند برابر کرده است

منبع: دیجی کالا مگ
شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در این مدت تلاش بسیاری کرد تا فاجعه زمان عرضه سایبرپانک ۲۰۷۷ (Cyberpunk 2077) را جبران کند. به روزرسانی‌های متعدد به همراه تعداد زیادی باگ فیکس (Bug Fix) باعث شد تا سایبرپانک جایگاه حقیقی خود را بعد از نزدیک ۲ سال پیدا کند.
 
حال با عرضه نسخه نسل جدید سایبرپانک این روند بهبود همچنان ادامه دارد. مخصوصاً اینکه سود سی‌دی پراجکت رد در سه ماهه اول سال مالی اخیر دو برابر شده است. ارقام گزارش شده به صورت زیر هستند:
 
درآمد سی‌دی پراجکت رد: ۴۱.۸ میلیون دلار
درآمد گاگ (GOG): 9.4 میلیون دلار
هزینه ساخت: ۱۹.۴ میلیون دلار
درآمد کلی به جز مالیات: ۱۹.۹ میلیون دلار
سود نت (Net Profit): 16.1 میلیون دلار که حدود ۲ برابر گذشته است.
در این مدت بزرگترین رویداد شرکت سی‌دی پراجکت رد عرضه نسخه نسل نهمی سایبرپانک بود. این شرکت توانست سود زیادی از عرضه دوباره این بازی بدست بیاورد. حال فروش کنسولی این بازی نیز بسیار خوب شده و دیدگاه گیمرها نیز به آن تغییر کرده است. همینطور اینکه اکثر درآمد این شرکت نیز از سایبرپانک بوده است.
بسته‌های الحاقی سایبرپانک رایگان خواهند بود و محتوای زیادی خواهند داشت.
 
در ابتدا فروش سایبرپانک روی کامپیوتر بسیار بیشتر از کنسول بود. به دلیل اینکه نسخه کنسولی این بازی واقعاً فاجعه بار بود. همینطور اینکه نسخه کامپیوتر نه تنها بهتر بود بلکه با وجود مادهای مختلف، تجربه بازی نیز به مراتب از نسخه کنسولی بی‌نقص‌تر بود. با اینحال با گذشت زمان فروش نسخه کامپیوتر کمتر شده و حال نسخه کنسول پیشرفت بسیار زیادی داشته است. نکته جالب اینجاست که نسخه نسل نهمی سایبرپانک نیز همچنان بی‌نقص نیست.
 
بازی نسبت به زمان عرضه به مقدار بسیار کمتری باگ داشته و همینطور اینکه دیگر هیچ کدام در روند بازی وقفه ایجاد نمی‌کنند. با اینحال همچنان شما می‌توانند ایرادات مختلفی را در این بازی پیدا کنید. همینطور اینکه سی‌دی پراجکت رد همچنان به بهبود این بازی ادامه داده و این روند ادامه دارد. البته سایبرپانک از عناوینی است که ارزش تجربه زیادی داشته و اگر طرفدار این سبک بازی هستید، باید حتماً آن را امتحان کنید.

​​