فناوری اطلاعات

مک‌ بوک‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل در راهند

منبع: آی تی ایران
احتمال معرفی مک‌ بوک ایر ۱۵ اینچی در سال ۲۰۲۴ هم وجود دارد.
 
هنوز چند روزی از معرفی نسل جدید پردازنده‌های M۲ اپل و لپ‎‌تاپ جدید مک بوک ایر نمی‌گذرد که شایعات مربوط به رونمایی از محصولات جدید اپل در فضای وب منتشر شده است.
vpavic_429.jpg
بلومبرگ در گزارشی مدعی شد که مدل‌های ارتقایافته مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل در اواخر سال جاری میلادی و یا اوایل سال ۲۰۲۳ وارد بازار خواهد شد. گفته می‌شود که این محصول مجهز به پردازنده M۲ مکس که از ۱۲ هسته پردازشی و ۳۲ هسته گرافیکی بهره می‌برد، عرضه می‌شود.
 
مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ پیش‌بینی کرد که احتمالا و برای اولین بار، شاهد رونمایی از مک بوک ایر ۱۵ اینچی در بهار سال آینده خواهیم بود. این منبع همچنین مدعی شد که اپل در حال کار روی یک لپ‌تاپ ۱۲ اینچی جدید است که قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ وارد بازار شود.
 
گورمن در ادامه عنوان کرد که نسخه‌های جدید مک پرو و مک مینی نیز در حال تست و ارزیابی است که احتمالا به پردازنده جدید M۳ مجهز خواهند بود. اگر این پیش‌بینی‌ها درست باشد، می‌توان گفت که اپل برای دو سال آینده، گزینه‌های متنوعی از لپ‌تاپ‌ها را پیش روی خریداران قرار خواهد داد.
 
چندی پیش نیز راس یانگ، مدیرعامل شرکت Display Supply Chain Consultant اعلام کرد که یک نسخه ۱۴.۴ اینچی آیپد پرو مجهز به نمایشگر مینی LED با قابلیت Backlight و ProMotion در دست توسعه و ساخت است و شاید در اوایل سال آینده شاهد رونمایی از آن باشیم.
 
بلومبرگ در گزارش خود از تلاش مهندسان اپل برای ساخت نسخه‌های ۱۲.۹ و ۱۱ اینچی آیپد پرو خبر داد و اعلام کرد که این دو دستگاه در اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهند شد.

​​