فناوری اطلاعات

هدفون جدید آدیداس با قابلیت شارژ خوشیدی معرفی شد

منبع: آی‌تی‌ایران
این روزها دیگر دستگاه‌های مجهز به پنل‌های خورشیدی، چیز جدید نیستند و طی سال‌های اخیر، محصولات متعددی در این دسته‌بندی تولید و روانه بازار شده‌اند.
photo_2022-08-19-12.57.16-780x470.jpeg
در همین رابطه آدیداس نیز اخیرا از هدفونی جدید تحت عنوان RPT-02 SOL پرده برداشت که از سلول‌های خورشیدی Powerfoyle شرکت Exeger بهره می‌برد و قرار است با قیمت ۲۳۰ دلار وارد بازار شود.  
 
این هدفون قرار است با قیمت ۲۳۰ دلار وارد بازار شود.  
به گفته آدیداس، این هدفون از سری‌های بلوتوثی با قابلیت شارژ خودکار توسط سلول‌های خورشیدی بهره می‌برد و قسمتی از این هدفون که روی سر قرار می‌گیرد، از پلاستیک بازیافت‌شده تولید شده و سلول‌های خورشیدی نیز در این قسمت تعبیه شده‌اند.
 
طراحی این هدفون شبیه به هدفونی است که شرکت Urbanista در سال گذشته معرفی کرد. به گفته آدیداس، هدفون RPT-02 SOL می‌تواند در نور نسبتا کم اتاق تا ۸۰ ساعت موسیقی پخش کند.
photo_2022-08-19-12.57.53.jpeg
این هدفون در برابر نفوذ آب مقاوم نیست، با این حال، از استاندارد IPX4 بهره می‌برد که نشان از مقاومت آن در برابر تعریق و قطرات آب دارد. همچنین دکمه‌های این هدفون، داخلی بوده و یک نشان‌گر نیز برای نمایش بهترین حالت نور برای شارژ بهتر هدفون روی بدنه تعبیه شده است. یک درگاه USB-C نیز روی این هدفون نصب شده است.
 
به گفته آدیداس، هدفون RPT-02 SOL از روز ۲۳ آگوست یعنی حدود یک هفته دیگر وارد بازار خواهد شد.

​​