تلفن همراه

سرفیس پرو ۹ ۵G با ظاهری جدید در FCC دیده شد

منبع: دیجی کالا مگ
به‌تازگی و با حضور تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۹ ۵G در وب‌سایت FCC تقریبا مطمئن شده‌ایم این محصول قرار است با ظاهری جدید و پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸cx نسل ۳ راهی بازار شود.
طی این چند هفته‌ی اخیر خبرهای زیادی در رابطه با تبلت مورد انتظار مایکروسافت یعنی سرفیس پرو ۹ منتشر شده مبنی بر اینکه این محصول قرار است در دو مدل راهی بازار شود؛ یک مدل به تراشه‌ی ساخت اینتل سری آلدر لیک P و یک مدل دیگر هم به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸cx نسل ۳ مجهز خواهد شد که مورد دوم مبتنی بر ARM است و از فناوری ۵G هم پشتیبانی خواهد کرد.
 
مایکروسافت اما به‌تازگی تبلتی را با عنوان «دستگاه محاسباتی قابل حمل» در کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) به ثبت رسانده که به اعتقاد وب‌سایت Windows Central، همان سرفیس پرو ۹ ۵G است. محصولی که از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸cx نسل ۳ به عنوان قلب تپنده بهره خواهد برد. همان تراشه‌ای که در پروژه‌ی ولترا مورد استفاده قرار گرفته است. تقریبا از این بابت هم مطمئن هستیم چرا که این دستگاه از قابلیت Smart Transmit functionality کوالکام هم پشتیبانی می‌کند. همچنین مودمی که در این تبلت تعبیه شده از اینترنت ۵G با باند فرکانسی زیر ۶ گیگاهرتز و وای‌فای ۶E هم پشتیبانی می‌کند.
 
این تبلت که جانشین سرفیس پرو X خواهد شد، از لحاظ ظاهری قرار است در مقایسه با نسل قبل اندکی تفاوت داشته باشد. طبق شنیده‌ها، کناره‌های این محصول انحنای بیشتری در مقایسه با لبه‌های سرفیس پرو X خواهند داشت و خود تبلت هم اندکی باریک‌تر خواهد بود. طبق گفته‌های وب‌سایت Windows Central، ظاهرا پورت USB-C در این محصول روی فریم سمت چپ و پورت سرفیس کانکت هم روی فریم سمت راست تعبیه خواهد شد که این دقیقا مخالف چیزی است که در سرفیس پرو X شاهد هستیم.
 
علاوه بر این‌ها، سرفیس پرو ۹ ۵G قرار است در یک مدل دیگر هم با تجهیز به تراشه‌ی اینتل و نمایشگر ۱۲۰ هرتزی راهی بازار شود. این تبلت به عنوان جانشین سرفیس پرو ۸ در دسترس قرار خواهد گرفت و شکل ظاهری آن هم تفاوتی با مدل ۵G ندارد و این یعنی اندکی از لحاظ ظاهری با سرفیس پرو ۸ هم تفاوت خواهد داشت.
 
مشخص نیست مایکروسافت چه زمانی از این محصول و سایر محصولاتی که انتظار می‌رود آن را همراهی کنند نظیر سرفیس لپ‌تاپ ۵ و سرفیس استودیو ۳ رونمایی کند اما این شرکت آمریکایی معمولا در حد فاصل بین اواسط تا اواخر پاییز از محصولات سخت‌افزاری جدیدش رونمایی می‌کند ولی امسال این اتفاق در تاریخ ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) رخ خواهد داد. هرچند رویداد سال گذشته در تاریخ ۲۲ سپتامبر برگزار شد اما اگر قرار بود امسال هم همین اتفاق رخ دهد، باید تاکنون خبرهایی را راجع به آن می‌شنیدیم چون فقط دو روز تا ۲۲ سپتامبر امسال زمان باقی مانده است.
 
با این حال خبرهای مربوط به تاریخ رونمایی از این محصولات فعلا در حد یک شایعه هستند و باید منتظر ماند و دید طی روزها یا هفته‌های آتی چه خبرهای بیشتری در این باره منتشر می‌شود.

​​