تلفن همراه

روبیکا: از جای خاصی حمایت نمی‌شویم

منبع: ISNA
​​​​​​​روبیکا در بیانیه‌ای به شایعات مطرح شده از سوی برخی افراد و رسانه‌ها پاسخ داد.
 
در متن این بیانیه آمده است: روبیکا از شرایطی که در هفته‌های اخیر برای اینترنت و دسترسی به سرویس های بین المللی پیش آمده و موجب نارضایتی هموطنان شده، تلاش می کند در حیطه عملکرد پلتفرم خود، تا زمان در دسترس قرار گرفتن مجدد سرویس‌های بین‌المللی، خدمات ارتباطی مناسبی را به هموطنان ارائه کند.
 
روبیکا ضمن تکذیب ادعای نادرست در خصوص پرداخت کمک هزینه‌های هنگفت‌ به این مجموعه در گذشته و آینده خاطر نشان کرد: روبیکا با سهامداری همراه‌اول و ایرانسل، ماهیتی خصوصی دارد و تاکنون حمایت ویژه‌ای از دولت‌ها دریافت نکرده است. این اپلیکیشن باتوجه به مدل درآمدی براساس سهم درآمد از ترافیک مصرفی کاربران، برای سهامداران خود سودآور بوده و نیازی به حمایت‌های مالی دولتی ندارد. لازم به ذکر است باتوجه به مدل درآمد روبیکا براساس سهم درآمد از ترافیک مصرفی کاربران و اقبال گسترده مخاطبان، نه تنها این سوپراپلیکیشن برای سهامداران خود بار هزینه‌ای نداشته، بلکه سودآور نیز بوده است. همچنین، از سال گذشته تاکنون که سرویس کسب درآمد روبیکا در اختیار تمام کاربران قرار گرفته است، بیش از ۱۰۰ هزار نفر توانسته‌اند از طریق تولید محتوا و فعالیت در روبیکا کسب درآمد داشته باشند. 
 
در ادامه این بیانیه آمده است: ترجیح می‌دهیم در یک فضای رقابتی، بر اساس مزیت‌های بومی با سایر پلتفرم‌ها رقابت کنیم.
 
اشاره بیانیه مزبور به اظهارات رئیس تجارت دیجیتال اتاق ایران است که پیش از این گفته بود: «۲۵۰۰ میلیارد تومان برای روبیکا در سال های اخیر هزینه شده است. الان دوباره گفته شده قرار است ۲۵۰۰ میلیارد تومان دیگر هم در اختیار شان گذاشته شود.»
 
روبیکا در این بیانیه تاکید کرده است:«مجموعه روبیکا ضمن تکذیب ادعاهای مطرح شده، خواستار ارائه مستندات از مدعیان است و آنان را به رعایت اخلاق حرفه‌ای و عدم بیان ادعاهای غیر مستند و مجعول دعوت می‌کند. همچنین روبیکا حق خود را برای شکایت از این قبیل ادعاها محفوظ می داند.»

​​