فناوری اطلاعات

سلطانی: رشد اقتصادی کشور وابسته به توسعه فناوری های نوین ارتباطی است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: توسعه فناوری های نوین ارتباطی یکی از مهم ترین عوامل رشد اقتصادی کشور است و نقش بسزایی را در فرآیند جهانی شدن ایفا می کند.
به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه یزد، مجید سلطانی مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در جریان سفر استانی خود به یزد در دیدار با مدیران مخابرات این منطقه با اشاره به طرح توسعه فیبرنوری (نجما) افزود: اجرای طرح نجما در مناطق و ارایه سرویس باند پهن بر این بستر مشکلات مخابراتی در استان ها را بهبود می بخشد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه اولویت شرکت مخابرات ایران در سال جاری توسعه فیبر نوری در استان ها است، امیدواریم که شرایط برای اجرای این طرح در تمامی استان ها مهیا شود.ثابت ماندن تعرفه خدمات شرکت مخابرات ایران در طول سالیان گذشته منجر به زیان‌ده شدن این شرکت شده است و به گفته رئیس هیات مدیره مخابرات، در سال مالی ۱۴۰۰ زیان مخابرات از ۲ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.
 
سلطانی از دیگر مباحثی که در این نشست به آن اشاره کرد تغییر تعرفه تلفن ثابت بود که اظهار داشت: نگهداری خطوط تلفن برای مخابرات هزینه دارد که این تعرفه از سال ۱۳۸۸ ثابت مانده و چرخ توسعه شرکت مخابرات ایران را کند کرده است.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه به توضیحاتی در باره طرح جامع نیروی انسانی در استان ها پرداخت و افزود: با توجه به بازنشسته شدن نیروی های شاغل در مناطق، هر استان می تواند بر اساس چابکی و کاهش هزینه های انسانی و نیز بالا بردن بهروری سازمان، طرح جامع نیروی انسانی را به شرکت مخابرات ارائه دهد.
 
در این نشست مدیران مشکلات و مسائل خود را پیرامون حوزه مربوطه ی خود از جمله مسائل مالی ، مطالبات، نیروی پیمانکاری، نصب تجهیزات و غیره بیان کردند که مهندس سلطانی به این سئوالات پاسخ گفت.
 
سلطانی را در این سفر رضا خلیلی معاون شبکه، مهدی حیدری زاده مشاور مدیر عامل در مناطق مخابراتی و محمد رضا بید خام مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران همراهی می‌کردند.

​​