فناوری اطلاعات

انویدیا احتمالاً روی درایو گرافیکی بهینه‌شده با هوش مصنوعی کار می‌کند

منبع: زومیت
منبعی آگاه می‌گوید انویدیا مشغول کار روی درایور گرافیکی جدیدی است که با هوش مصنوعی بهینه شده است و تا ۳۰ درصد عملکرد بهتر از درایورهای عادی دارد.
به‌گزارش ویدئوکاردز، انویدیا احتمالاً به‌زودی درایور گرافیکی جدیدی منتشر می‌کند که با هوش مصنوعی بهینه شده است و عملکرد کارت‌های گرافیک این شرکت را بهبود می‌دهد. ابزارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی همین‌حالا نیز در درایورهای GPU استفاده می‌شوند؛ اما نه به‌صورت گسترده. به‌نظر می‌رسد انویدیا در پی استفاده‌ی گسترده‌تر از هوش مصنوعی است.
 
فعلاً مشخص نیست که بهینه‌سازی‌‌های هوش مصنوعی تا حد چه روی تجربه‌‌ی کاربر از پردازش گرافیکی تأثیر مثبت می‌گذارد. گیمرها هم‌اکنون می‌توانند ازطریق ابزار GeForce Experience پروفایل‌های ویژه‌ای برای هر بازی فعال کنند تا عملکرد بهینه شود. پروفایل‌های GeForce Experience مبتنی‌بر دیتابیسی بزرگ هستند و فعال‌کردن آن‌ها روندی خودکار دارد.
 
ظاهراً AMD نیز مشغول کار روی قابلیتی مشابه است. این شرکت به‌تازگی فناوری HYPR-RX را معرفی کرده است که شامل تکنیک Radeon Super Resolution می‌شود. این فناوری عملکرد درایور گرافیکی را ارتقا می‌دهد و تأخیر را کاهش می‌دهد.
 
گفته می‌شود درایور بهینه‌شده‌ی کارت‌های گرافیک انویدیا تا ۳۰ درصد عملکرد بهتری از درایورهای عادی دارد. میانگین بهبود در سیستم‌های مختلف حدوداً ۱۰ درصد خواهد بود. مشخص نیست درایور جدید انویدیا برای کدام کارت‌های گرافیک در‌دسترس قرار می‌گیرد. ممکن است برخی از قابلیت‌های مهم صرفاً در انحصار گرافیک‌های سری RTX باشند.

​​