فناوری اطلاعات

احضار ارواح به کمک هوش مصنوعی؛ می‌توانید با عزیزان درگذشته حرف بزنید

منبع: همشهری آنلاین
یک فناوری عجیب و غریب به خانواده عزادار این امکان را می‌دهد که از اعماق قبر با فرد تازه‌ درگذشته حرف بزنند.
به گزارش روزنامه سان، فناوری هوش مصنوعی ایری (EERIE) به خانواده‌های داغدار اجازه می‌دهد تا دوباره با عزیزان از دست داده خود در چت‌های ویدیویی عجیب و غریب مجازی حرف بزنند.
 
اما امتیاز وحشتناک برای شما ۱۲۰۰ دلار برای هر کدام هزینه خواهد داشت. این فناوری می‌تواند چیزهایی مانند صدا و حالات چهره را به لطف هوش مصنوعی تقلید کند. کارشناسان می‌خواهند از آن برای ایجاد نسخه‌های مجازی از بستگان از دست رفته استفاده کنند.
 
با این حال، شخص مورد نظر باید قبل از مرگ به تنظیم این نسخه از خودش کمک کند تا خوب از کار دربیاید. آن‌ها باید هفت ساعت را جلوی دوربین بگذرانند تا هوش مصنوعی بتواند نحوه صدا و حرکتشان را یاد بگیرد.
 
به همین دلیل، این فناوری می‌تواند برای کسانی که بیماری لاعلاج دارند و می‌خواهند در سلامت کامل به یاد آورده شوند، ایده‌آل باشد.
 
آنها باید خاطرات و چیزهای زیادی در مورد زندگی خود بنویسند تا فناوری هوش مصنوعی بتواند در مورد رویدادهای واقعی زندگی که برایشان اتفاق افتاده صحبت کند. در حالی که برخی ممکن است این ایده را آزاردهنده بدانند، توسعه‌دهندگان این پروژه معتقدند که مردم در نهایت آن را دوست خواهند داشت.
 
جوزف مورفی، از شرکت کره‌ای «DeepBrain AI» به میل آنلاین گفت: «ما متوجه شده‌ایم که بعضی از مردم آن را دوست دارند و بسیاری معتقدند غیر واقعی است. در عین حال آدم‌ها دوست دارند بعد از مرگ خاطراتی از آن‌ها به جا بماند و از نزدیکانشان می‌خواهند آن‌ها را در بهترین وضعیتشان به یاد بیاورند. 
 
او درباره چیزهایی که می‌شود از این شخصیت مجازی پرسید، ادامه داد: می‌توانید مثلا بپرسید «درباره زمانی که با پدر آشنا شدی بگو» و شخص مجازی داستان را به طور کامل تعریف خواهد کرد. هرچه بیشتر شخص خاطرات خود را پیش از مرگ ثبت کند، تجربه بازماندگان با این فناوری به واقعیت او نزدیکتر خواهد بود.
 
انتظار می‌رود راه‌اندازی نسخه مجازی بین  ۱۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد و هر بار که کسی بخواهد با آن حرف بزند، باید ۱۲۰۰ دلار بپردازد.
 
ظاهرا این سرویس قبلا به آسیا و ایالات متحده رسیده و قرار است به زودی در بریتانیا عرضه شود.

​​